BARRY HEARN: MUSIMY SIĘ SPRĘŻAĆ WS. WALKI JOSHUA-WILDER

Redakcja, Sky Sports

2018-05-19

Barry Hearn, ojciec promotora Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO), podkreśla, że trzeba przyspieszyć negocjacje w sprawie walki unifikacyjnej z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO).

- Poczyniliśmy postępy. Joshua jak zawsze stanowi ważną część procesu decyzyjnego, w końcu to on walczy w ringu. Chce tej walki, my również. Przed nami długa droga, zanim osiągniemy porozumienie w sprawie wszystkich szczegółów, ale musimy się pospieszyć i uzyskać odpowiedzi w ciągu kilku kolejnych dni, może tygodnia, a to z tego powodu, że WBA będzie naciskać i pytać, czy Joshua boksuje w obowiązkowej obronie z Powietkinem - mówi Hearn, szef firmy Matchroom Sports, której bokserskim oddziałem zarządza Eddie Hearn.

Wilder zaproponował niedawno Joshui gwarantowane 50 milionów dolarów za hitowy pojedynek. Negocjacje skupiają się wokół tej oferty i walki w USA. Nadal jednak istnieje również możliwość, by walka odbyła się w Wielkiej Brytanii.

- Jak Wilder przyleci na walkę do Wielkiej Brytanii, to zdeponuję całą jego gażę w dowolnym banku, który sobie wybierze. Zajmie mi to jakieś pięć minut. Oczekuję takiej samej uczciwości z ich strony i mam nadzieję, że możemy na nią liczyć. Ciągle pozostaje jednak dużo detali, które w ostatniej chwili mogą doprowadzić do zerwania umowy. Nie powiem więc, że jesteśmy blisko porozumienia. Mogę powiedzieć tylko, że zmierzamy w tym kierunku, ale zegar tyka i musimy się sprężać - powiedział Barry Hearn.