WALKA PACQUIAO-MATTHYSSE ZNOWU ZOSTANIE PRZEŁOŻONA?

Elisinio Castillo, boxingscene.com

2018-05-19

Planowana na lipiec walka Manny'ego Pacquiao (59-7-2, 38 KO) z Lucasem Martnem Matthysse (39-4, 36 KO) o tytuł regularnego mistrza WBA w wadze półśredniej może zostać przełożona na późniejszy termin.

Pojedynek ma się odbyć 15 lipca w Kuala Lumpur. Ostatnio pojawiły się jednak problemy organizacyjne. O co dokładnie chodzi, nie ujawniono, ale sprawa ma prawdopodobnie związek z finansowaniem gali przez Malezyjczyków.

Problemy ciągną się za tą walką od samego początku. Wielu obserwatorów powątpiewało w to, czy malezyjscy organizatorzy uzbierają pieniądze na organizację tak dużej gali. Początkowo miała się ona odbyć w czerwcu, lecz potem została przeniesiona na lipiec, a wkrótce może zostać przełożona ponownie.

Konfrontacja z Matthysse ma być dla Pacquiao pierwszą od czasu niespodziewanej i kontrowersyjnej porażki na punkty z Jeffem Hornem w lipcu ubiegłego roku. Dla jego rywala z Argentyny będzie to z kolei pierwsza obrona tytułu WBA, który wywalczył pod koniec stycznia w starciu z Tewą Kiramem.