WHYTE Z PULEWEM 28 LIPCA W LONDYNIE?

Redakcja, Informacja prasowa

2018-05-18

- Chcę tej walki, bo Whyte to dla mnie wręcz stworzony rywal - przekonuje Kubrat Pulew (25-1, 13 KO). On i Dillian Whyte (23-1, 17 KO) zostali wyznaczeni przez federację IBF do walki w ostatecznym eliminatorze wagi ciężkiej.

Obie strony prowadzą rozmowy w sprawie tej walki. Przetarg ustalono na południe 24 maja. Podział ma nastąpić w przedziale 75/25 na korzyść Bułgara, a przecież niemal na pewno licytację ofert wygrają Brytyjczycy. Dlatego wszyscy chcieliby ominąć przetarg. W kuluarach mówi się, że do tego starcia mogłoby dojść 28 lipca w Londynie.

- Do niedawna nikt w ogóle nie rozmawiał ze mną o tej walce, a wszystkiego dowiadywałem się z mediów. Moi promotorzy, Kalle i Nisse Sauerland, nic mi nie wspominali o takiej możliwości. Na pewno chcę tej walki, choć przy takich negocjacjach musi się zgadzać wiele rzeczy - mówi były mistrz Europy wagi ciężkiej.

- Negocjacje trwają. To byłby świetny pojedynek i miejmy nadzieję, że uda nam się do niego doprowadzić. Pojawiła się nawet konkretna data i spodziewam się, że pod koniec lipca obaj mogliby stanąć w ringu. Opcją jest nawet Bułgaria, choć Londyn również nam się podoba i Kubrat nie miałby problemów z wyprawą do Anglii - mówi Nisse Sauerland, współpromotor Pulewa.