HUGHIE FURY ZASTOPOWAŁ SEXTONA

Hughie Fury (21-1, 11 KO) po punktowej porażce z Josephem Parkerem obiecywał, że popracuje więcej nad tężyzną fizyczną i siłą ciosów, tak by uderzać z większą mocą. I chyba coś rzeczywiście się w tej kwestii u niego ruszyło.

Niedawny pretendent do pasa WBO wagi ciężkiej spotkał się z mistrzem Wielkiej Brytanii, solidnym Samem Sextonem (24-4, 9 KO). Niektórzy liczyli na twardy i wyrównany bój, tymczasem młodszy kuzyn Tysona świetną pracą nóg i szybkim lewym prostym ustawiał sobie ambitnego, lecz dużo wolniejszego przeciwnika. W czwartej rundzie Fury kombinacją lewy-prawy prosty wstrząsnął rywalem, natychmiast doskoczył do zranionej ofiary, poprawił prawym sierpem i posłał na deski. Gdy sędzia doliczył do ośmiu i nakazał wznowienie walki, zabrzmiał zbawienny gong na przerwę.

Po nim Sexton próbował zmazać złe wrażenie i napierał dalej. Hughie natomiast przepuszczał jego ciosy i szukał dogodnego momentu na mocną kontrę. Aż w końcu idealnie wszedł w tempo akcją prawy na prawy, trafił idealnie na szczękę, kończąc ten pojedynek. Co prawda Sexton zdołał się podnieść, lecz był wciąż ranny i doświadczony arbiter Terry O'Connor zastopował walkę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: pavlus
Data: 13-05-2018 08:52:06 
To raczej Sex taki słaby a nie Furia mocna.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 13-05-2018 10:06:36 
Łatwa walka w wykonaniu Hughiego Furego, ale rywal nie należał na najlepszych. Mimo wszystko bardzo podoba mi się to z jaką swobodą i łatwością porusza się po ringu Hughie Fury. Ma on co prawda słaby cios i niezbyt obszerny zestaw ciosów to i tak płynność jego ruchów, przegląd sytuacji, kontrolowanie tempa walki stoi u niego na bardzo wysokim poziomie. Moim zdaniem Hughie to TOP 10 wagi ciężkiej, ale taki Dillian Whyte byłby dla niego niebezpieczny.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 13-05-2018 10:12:25 
Jeśli nie dojdzie do walki Chiosry z Kownackim, chciałbym zobaczyć jak sobie Hjułi poradzi z kimś kto nieustannie naciera. Chisora jest past, ale ciągle potrafi dać dobre walki, dlatego widziałbym chętnie takie zestawienie..
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 13-05-2018 10:35:54 
MLJ

Gdybym nie widział walki Chisory z Agitem Kabayelem, który tak samo jak Hughie Fury używa nóg i lewego prostego to uważałbym, że Chisora miałby jakieś szanse na wyrównaną walkę z Hughim, ale skoro Dereck nie mógł sobie poradzić z mobilnością Agita to tym bardziej nie uda mu się to z Hughim, który nie tylko lepiej porusza się po ringu od Agita, ale w dodatku ma lepsze warunki fizyczne. Nawiasem mówiąc, po walce z Sextonem Hughie Fury powiedział, że może zaatakuje teraz pas EBU, którego właścicielem jest właśnie Kabayel.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 13-05-2018 11:27:41 
Prawda, ale Hjułi naprawdę nie lubi swarmerów, jemu zawodnicy idący do przodu sprawiają najwięcej trudności.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.