GERVONTA DAVIS CHCE WALKI UNIFIKACYJNEJ

Gervonta Davis (20-0, 19 KO), który w weekend efektownie rozprawił się z Jesusem Cuellarem (28-3, 21 KO) i zdobył pas WBA w wadze super piórkowej, chce teraz odzyskać tytuł IBF.

23-letni Amerykanin stracił to trofeum w ubiegłym roku, kiedy nie zmieścił się w limicie wagowym przed walką z Francisco Fonsecą na gali Mayweather-McGregor.

- Wtedy nie byłem skupiony. To był drugi raz, kiedy walczyłem na undercardzie gali Mayweathera, trochę uderzyło mi to do głowy, co było widać. Po walce porozmawiałem z moim sztabem i zdecydowaliśmy się opuścić Baltimore. Teraz znowu jestem skupiony, znowu jestem mistrzem - stwierdził "Czołg".

- Chcę odzyskać pas IBF, jestem gotowy do unifikacji z Tevinem Farmerem lub Billym Dibem - dodał.

Wspomniani zawodnicy zostali wyznaczeni przez IBF do walki o wakujący tytuł po tym, jak w organizmie dotychczasowego mistrza Kenichiego Ogawy (22-1, 17 KO) znaleziono niedozwoloną substancję. Tytuł, który Japończyk zdobył pod koniec ubiegłego roku w pojedynku z Farmerem, został mu odebrany, a ubiegłoroczną walkę uznano za nieodbytą.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 23-04-2018 15:05:19 
Farmer z łatwością pokona Diba. Jego ewentualna walka z Davisem byłaby bardzo interesująca ze względu na diametralną różnicę stylów.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.