CANELO ZAWIESZONY NA 6 MIESIĘCY - POWRÓT 15 WRZEŚNIA

Keith Idec, BoxingScene

2018-04-18

Komisja Sportowa Stanu Nevada zawiesiła Saula Alvareza (49-1-2, 34 KO) tylko na pół roku. Szybko na tą informację zareagowali przedstawiciele stajni Golden Boy Promotions i już ogłosili, że Canelo powróci do akcji 15 września.

Meksykański wojownik został zawieszony na pół roku w związku z wykryciem w jego organizmie niedozwolonej substancji, konkretnie Clenbuterolu.

Wyrok komisji odnosi się do testów wykonanych 17 lutego tego roku, co oznacza, że Canelo mogliśmy zobaczyć w ringu najwcześniej 18 sierpnia 2018.

Wpadka dopingowa meksykańskiego gwiazdora doprowadziła niestety do odwołania wyczekiwanego przez chyba wszystkich kibiców pięściarstwa rewanżu z Giennadijem Gołowkinem (37-0-1 33 KO) zaplanowanego na 5 maja. Pomimo wypadnięcia z karty walk Canelo, GGG zobaczymy jednak w ringu. Jego nowym rywalem został Vanes Matrirosyan (36-3-1, 21 KO), przymierzany jakiś czas temu do Macieja Sulęckiego.

Kara nałożona na Alvareza jest jednak niższa niż najmniejsza możliwa nakładana przez Komisję Stanu Nevada za tego typu przewinienie. Meksykanin przekonywał bowiem, że za pozytywny wynik testu na obecność Clenbuterolu odpowiada zanieczyszczone mięso, które zjadł w Meksyku. Linia obrony Alvareza nie spowoduje jednak zniknięcia ujmy na jego reputacji wśród innych zawodników, jak i również kibiców.

Przedstawiciele GBP już potwierdzili, że Saul wystąpi 15 września, na dzień przed Dniem Niepodległości Meksykanów. Miejscem jego startu będzie Las Vegas, ale w tej chwili nie ma więcej konkretów.