CLARKE: DUBOIS MNIE KIEDYŚ PRZEWRÓCIŁ, ALE NIE JOSHUĘ

Informowaliśmy Was już w sobotę o sukcesie Frazera Clarke'a (+91kg), który zdobył złoty medal Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej w wadze super ciężkiej. Anglik regularnie sparuje z Anthonym Joshuą (21-0, 20 KO), mistrzem wagi ciężkiej federacji WBA/WBO/IBF. Na jednym z takich sparingów AJ miał podobno paść znokautowany po ciosie innego gorącego angielskiego prospekta - Daniela Dubois (7-0, 7 KO). A jak było naprawdę?

Clarke widział te sparingi. Nokautu nie zobaczył. Zresztą Joshua potem sam zaprzeczył tym rewelacjom. - Naprawdę ranny byłem przed Kliczką tylko dwukrotnie. Raz jeszcze podczas kariery amatorskiej, a drugi po ciosie Davida Price'a na sparingu - stwierdził AJ.

- Widziałem te sparingi. Raz Dubois rzeczywiście wstrząsnął Joshuą i trochę zranił, ale nigdy go nie przewrócił. Daniel to miły dzieciak i wątpię, by to on opowiadał te brednie. Zapewne było tak, że powiedział komuś o tym, jak wstrząsnął Joshuą, a potem ktoś to przekręcił i wyszło na to, że przewrócił Joshuę i znokautował. Obaj wtedy przyjęli po kilka dobrych bomb - wspomina Clarke, nowa nadzieja Brytyjczyków na podbój królewskiej kategorii.

- Mogę wam potwierdzić z pierwszej ręki, jak mocno bije Dubois. Mnie bowiem przewrócił kiedyś na sparingu. Ale Joshuę? Nigdy. Kiedyś złapał mnie dobrym ciosem, a bije rzeczywiście mocno, ja trochę źle stałem na nogach i padłem na matę ringu. I nie mam problemu z tym, by się do tego przyznać - dodał 26-letni Clarke, który już teraz jest jednym z kandydatów do medalu podczas igrzysk w Tokio w 2020 roku.

Dubois ma dopiero siedem zawodowych pojedynków, a już zdążył sięgnąć po pas WBC w wersji młodzieżowej. Ten zaledwie 20-letni siłacz (na zdjęciu obok) kolejny pojedynek stoczy 23 czerwca w Londynie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: JenningsFan
Data: 18-04-2018 20:13:20 
Ee tam Dubois wszystko zawdzięcza genetyce bo bokserem będzie nijakim.
 Autor komentarza: Meehaw
Data: 18-04-2018 22:54:06 
Daniel Dubois - chłopak jest spięty w ringu jak guma w gaciach. Nie widzę go wysoko w profesjonalnym boksie, jak nie złapie trochę luzu. Jest bardzo młody - to fakt.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 19-04-2018 07:06:34 
Ma 20 lat .To kiedy wstrząsnął Antkiem ? Jak miał lat 16 ?
 Autor komentarza: holy
Data: 19-04-2018 09:46:52 
Nie jak miał lat 16, tylko jeszcze wczesniej - na placu zabaw.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.