PARKER: Z JOSHUĄ TRZEBA BYŁO ZADAWAĆ JESZCZE WIĘCEJ CIOSÓW

Redakcja, New Zeland Herald

2018-04-15

Joseph Parker (24-1, 18 KO) wyprowadził w marcowej walce o przeszło 100 ciosów więcej niż Anthony Joshua (21-0, 20 KO), niemniej twierdzi, że i tak był w ringu za mało aktywny.

Według statystyk CompuBox Nowozelandczyk wyprowadził 492 ciosy, z czego 101 doszło celu, co dało mu skuteczność 20,5%. Joshua wyprowadził 383, w tym 139 celnych (36,3%).

- Miałem dobrą obronę, dobrze się poruszałem, ale może nie biłem dostatecznie dużo. Czasu nie cofnę, może jednak powinienem był bić częściej i wywierać większą presję, bo kiedy to robiłem, to się cofał i osiągałem niezłe rezultaty. Już to przeanalizowaliśmy, wiemy, co następnym razem możemy zrobić lepiej. On był tego dnia lepszy, ale wrócimy silniejsi - stwierdził Parker.

- Plan Kevina [Barry'ego - trenera], żeby bić podwójnym lewym prostym, był dobry, ale z uwagi na różnicę zasięgu ramion powinienem był częściej wchodzić w półdystans. To on dyktował warunki, kiedy trzymał mnie na dystans i używał lewego prostego. W innych walkach nie boksował w taki sposób, ale tym razem tak zrobił i wyszło mu to na dobre, więc brawo - dodał.

Parker boksował z Joshuą 31 marca na Principality Stadium w Cardiff. Po dwunastu rundach przegrał jednogłośnie na punkty. Niektórzy doradzają mu zmianę sztabu szkoleniowego, ale 26-latek zapowiedział, że żadnych roszad nie będzie.

- Wielu ludzi mówi, że przegrałem, więc powinienem teraz zmienić zespół, zmienić trenera, promotorów. Ale przegrywali przecież wszyscy wielcy mistrzowie. Władimir Kliczko przegrał trzy razy [w rzeczywistości Ukrainiec doznał pięciu porażek - przyp. red.], a Lennox Lewis dwa. Jaki jest sens w zmianie zespołu? Wierzę w tych ludzi. Wykonaliśmy świetną robotę, ta walka pokazała, że przynależymy do tego poziomu, musimy tylko pracować jeszcze mocniej. Nie zaszedłbym tak daleko bez pomocy Kevina i Davida [Higginsa - promotora]. Trochę to przykre, kiedy ludzie mówią, żebym zmienił sztab. Dajcie spokój, mój zespół wykonał znakomitą pracę - powiedział.