LARA: DAM MU LEKCJĘ BOKSU. HURD: ZASTOPUJĘ GO

Redakcja, fightnews.com

2018-04-06

Erislandy Lara (25-2-2, 14 KO) i Jarrett Hurd (21-0, 15 KO) spotkali się na finałowej konferencji prasowej przed walką w Las Vegas. W weekend pięściarze zaboksują o pasy IBF, WBA oraz IBO w wadze junior średniej.

- Wszyscy wiedzą, że uwielbiam walczyć z gośćmi prezentującymi taki styl jak on. Walczyłem już z lepszymi i wyższymi zawodnikami, widzieliście, jak dominowałem w tych walkach. W sobotę nie będzie inaczej. Chcę, żeby szedł do przodu. Na to jestem gotowy. Udzielę mu lekcji - powiedział Kubańczyk.

- Z moją siłą i umiejętnościami jestem w stanie zastopować każdego zawodnika w tej wadze, w tym także Larę. On nie radzi sobie z zawodnikami boksującymi pressingiem, a ja mam jeden z najlepszych pressingów w całym boksie. Jestem młodszy, silniejszy i wyższy. Nie da rady mi uciekać przez dwanaście rund - oznajmił z kolei Amerykanin.

Podczas tej samej gali dojdzie do walki rewanżowej Caleba Truax (29-3-2, 18 KO) z Jamesem DeGale'em (23-2-1, 14 KO). Pierwszy pojedynek, który odbył się w grudniu, sensacyjnie wygrał Truax, odbierając Anglikowi pas IBF w dywizji super średniej.

- Chcę uciszyć ludzi, którzy mówią, że miałem wtedy szczęście. Zamierzam udowodnić, że należę do ścisłej czołówki. Dam kibicom dobre show i zachowam tytuł - stwierdził na konferencji Truax.

- Mój ostatni występ był okropny. To było szokujące i żenujące. Nie chcę się usprawiedliwiać kontuzjowanym barkiem. W sobotę po raz drugi zostanę mistrzem świata, obiecuję - oznajmił DeGale.

Transmisję z Las Vegas przeprowadzi Canal+ Sport. Początek w nocy z soboty na niedzielę o godzinie 4:00.