TOMASZ ADAMEK: CZUJĘ SIĘ DOBRZE, JESZCZE JEDNA DUŻA WALKA

- Za mną wiele wojen, a nie chciałbym zbyt długo pozostać w boksie. Czekam na ciekawą ofertę. Jeśli taka się pojawi, a ja będę dobrze wyglądał z Abellem, podejmę jeszcze raz rękawicę - nie ukrywa Tomasz Adamek (52-5, 30 KO), który 21 kwietnia w głównej walce wieczoru Polsat Boxing Night w Częstochowie zmierzy się z groźnym Joeyem Abellem (34-9, 32 KO). W zeszłym tygodniu porozmawialiśmy z "Góralem" o przygotowaniach, starciu z Amerykaninem oraz planach na przyszłość. Blisko półgodzinna, ciekawa rozmowa. Zapraszamy!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Clevland
Data: 02-04-2018 20:23:38 
Wilder szuka kandydata na kolejny ciężki nokaut.
Oby nie on.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 02-04-2018 20:34:45 
Biorąc pod uwagę to że Adamek zawsze zaznacza że nie walczy dla pieniędzy i pomijając ambicje sportowe to muszę przyznać że Tomek jest po prostu głupi. Może sobie boksować na tych galach Polsatu i cieszyć oko Polskiego kibica ale na większe laury nie ma co liczyć, każdy średnio zainteresowany doskonale o tym wie. Skoro on myśli że jest inaczej, to powtarzam, po prostu jest głupi.
 Autor komentarza: MODM
Data: 02-04-2018 20:50:16 
Clevland

A dlaczego niby nie Tomasz ?

Adamka może teraz uwalić dosłownie każdy , więc lepiej dostać wpi....ol w walce o pas za dobrą kasę niż od kogoś pokroju abbela
 Autor komentarza: pavlus
Data: 02-04-2018 20:50:20 
Pierwszy raz widzę takiego szczerego prowadzącego. Propsy!
 Autor komentarza: maro1988
Data: 02-04-2018 21:16:58 
Panie Serafin ale niewygodne pytania z kolei mądre odpowiedzi Tomka tyle w temacie.
 Autor komentarza: Kilisonel
Data: 02-04-2018 21:19:08 
Trochę niewygodne te pytania zadawał redaktorek. do tego był strasznie monotematyczny
Ponad to nie mówi się wojownikowi że nie miałby szans z tym czy tamtym, bo to takie trochę jakby powiedzieć jesteś już zdziadziały i łudź się, tylko ubrane w inne słowa
Prowadzący może szczery i bezpośredni ale też trochę irytujący.
Dobrze że Adamek jest wstrzemięźliwy bo przy temperamencie Szpilki the Pina mogło by być bardziej wybuchowo :P
 Autor komentarza: Sikso4
Data: 02-04-2018 21:43:43 
Kilisonel

No tak ale w sumie kolego to co ten redaktor miał powiedzieć Tomkowi ?? że, Wilderem i Athonym powycierałby ring obecnie ? to jest szczere przedstawienie tego że , mimo iż Tomka mega zawsze szanowałem i lubiłem bo to wielki Sportowiec ale On już walczył z jednym mistrzem Vitalijem Klitschko no i chyba wszyscy pamiętamy jak to się skończyło i jedynie co u Tomka mnie razi to to że , nie potrafi przyznać się iż w tej walce po prostu Vitalij po mimo 40 na karku pokazał mu co tak naprawdę znaczy waga Ciężka i co znaczą warunki fizyczne w wadze ciężkiej to nie był aspekt tego że , aklimatyzacja słabszy dzień czy coś po prostu nie był w stanie rywalizować jak równy z równym z Vitalijem i tak samo by było z Wilderem i Joshuą obecnie bez cienia szansy ale mam nadzieję że , Tomasz zdaje sobie z tego sprawę bo szkoda by było tego faceta żeby dostać ciężkie KO od tej dwójki dać dobrą walkę z Abellem może jeszcze wieksza walka ale broń Boże niech nie próbuje stawać do walki z tą dwójką bo skończy się to nie Ciekawie był wielkim mistrzem jak na Polskie warunki i ja chcę takiego Adamka pamiętać a nie takiego który nie może wstać o własnych Siłach z ringu po takim Gongu jak Szpilka np z Wilderem
 Autor komentarza: MODM
Data: 02-04-2018 21:45:01 
Kilisonel
mario1988

Tylko że Tomasz w kółko to samo pie...i . Że skobńczy bo ma dla kogo żyć i tak dalej . Gdyby Tomek był słowny to po Szpilce by skończył , w sumie to nawet nie powinno dojść do tej walki bo " Quick hands" twierdził że nie będzie bił chłopca "


Tomek będzie walczył do 50 -tki , dopóki go ktoś nie zabije , z jednej strony wielki serce z drugiej tępę mózgowie
 Autor komentarza: puncher48
Data: 02-04-2018 21:45:28 
Ale o czym tutaj gadać, "Góral" to świetny pięściarz, ale dawno po swoim prime

Wilder,Joshua, Ortiz,Whyte, to za wysokie progi. Oczywiście jest grupa przeciwników

jak Kassi,Abell,itp. gdzie Adamek, może dać efektowne i okraszone sukcesem pojedynki,

naturalnie też rozumiem, że istotą naszej egzystencji jest ciągle mieć zadanie do wykonania, plus

uzależnienie od adrenaliny, no i Tomek może stwierdzić, że życie zaczyna się po 40.

Życze mu wygranej nad Joey'em, bo to nadal czołówka naszego boksu.
 Autor komentarza: MODM
Data: 02-04-2018 21:47:03 
puncher48

Ogłolnie 100% racji

Ale dlaczego zestawiasz Whtyte-a razem ze śmietanką HW ?
 Autor komentarza: Clevland
Data: 02-04-2018 21:52:53 
@MODM
Abell może Adamka posadzić.
Trzeba pamiętać, że Abell nie trenuje jak zawodowiec.
On jest teraz na jakimś obozie przygotowawczym?
Do tego nie ma takiego uderzenia jak Wilder.
A Wilder Szpilkę ciężko znokautował.
Ortiza też nieźle posadził...

Strach pomyśleć co Wilder by zrobił z Adamkiem...
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 02-04-2018 22:03:42 
Nie rozumiem po co tak to wszystko rozwijać, tłumaczyć, dopytywać. Adamek może mieć i 10 milionów a i tak każdy trzeźwo myślący człowiek będzie doskonale wiedział że walczy dalej po to żeby mieć ich 11. Kasa. Po prostu dostał świetną propozycję która wynika niejako z ciężkiej pracy we wcześniejszych latach i z niej skorzystał. A ta propozycja to nic innego jak wyciągnięcie z nazwiska nadal gorącego tyle ile się da. Góral jest znany, dość lubiany i przyciąga ludzi na gale i przed telewizory i mimo iż jest past prime, sportowo prezentuje średni poziom wbrew temu co redaktor próbował wmawiać to nadal na Polskie warunki jest po prostu najlepszym wabikiem.
A że rywale nie mieli być z najwyższej półki to i dlaczego Adamek miałby nie walczyć? Przecież on za te walki zgarnia niezłą kasę.
Przeliczyli się z Moliną (i tu też nie zgodzę się że Adamek tak z łatwością to wtedy wygrywał a miał po prostu 1 zły moment- tam wiele ataków Erica między innymi na tułów to po prostu przestawiało Tomka po całym ringu- nokaut wisiał w powietrzu) ale widać jeszcze namówili Adamka na kontynuację tego "projektu".
Martwi to że wyczuli szansę na coś więcej. Martwi albo i nie bo to ich sprawa a ja nigdy jakoś specjalnie za Tomkiem nie przepadałem ale jak on wyjdzie do kogoś z czołówki to straszny łomot zbierze. Joshua, Wilder to w ogóle jakaś abstrakcja.

Kilka zaś w wywiadzie pada takich trochę "przekłamań" przynajmniej z tego co ja pamiętam tak by to wyglądało biorąc pod uwagę przeszłość i wiadomości nam wszystkim dostępne no i logikę też.
1. Głazkov owszem sparował z Adamkiem ale z tego co pamiętam krążyły opowieści naocznych świadków że Tomek obrywał (nie pamiętam kogo to słowa ale ponoć to Głazkov miał wygrywać i sprawiać Adamkowi problemy- dawno to było) na tych sesjach a nie "łatwo wygrywał". Zresztą w samej walce również nie chodziło o żadne choroby (te Adamkowe wymówki) a o to że Wiaczesław był lepszy. Adamek dostał w tej walce największy łomot w Hw nie licząc Vitka i Moliny przez zakończenie samo.
2. Bloodworth i rozstanie to nagle choroba? Przecież jasno Borek dawał do zrozumienia że jego odejście jest warunkiem współpracy. Czy rzeczywiście z Rogerem jest coś nie tak czy to tylko taka śpiewka żeby nie powiedzieć wprost że się zostawiło go dla tych paru kolejnych wypłat bo taki był warunek??
3. PArker to by Adamka zmasakrował. Żaden dobry dzień by tu nie pomógł. Charr ok ale Parker? Bez szans. Większy, mocniej bijący, silniejszy twardy młody zawodnik do tego znacznie szybszy na dzień dzisiejszy. Masakracja by była. Łomot solidny i tyle. Nie ma co się sugerować żadnymi walkami z młodym Furym bo różnica w możliwości "spierdzielania" po ringu tego młokosa a Górala to obecnie niebo a ziemia.
 Autor komentarza: Kilisonel
Data: 02-04-2018 22:04:24 
Nie no ścisła czołówka jest zdecydowanie poza zasięgiem Adamka i wie nawet o tym Borek, bo w którymś wywiadzie otwarcie powiedział że będzie mu dobierał przeciwników na miarę możliwości.

Natomiast chodziło mi o to że taka bezpośredniość jaką przedstawił redaktor może działać trochę deprymująco i nie mówię żeby cukrował Adamkowi że z każdym ma szanse, po prostu czasem lepiej nie mówić nic i pewne uwagi zachować dla siebie.

Adamek głupi wcale nie jest i le że sam mniej więcej wie na ile go stać.
 Autor komentarza: MODM
Data: 02-04-2018 22:05:30 
Cevlandbo

Wilderowi odmówił i w jego miejsce wskoczył Szminka . To Tomasz był pierwszym wyborem .

Jak można poważnie traktować takiego gościa który mówi po każdej porażce żę kończy bo ma dla kogo żyć a jak walczyć to tylko z najlepszymi . Po czym boskuje z kasim a teraz z ablem .

Dla mnie to idiota którego słowa nic nie znaczą , śmiał się z Golary a robi dokładnie to samo , tyle że golara po 40 nie pierdolił że jak walczyć to tylko z najlepszymi .
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 02-04-2018 22:06:43 
http://www.bokser.org/content/2013/11/13/135644/index.jsp
 Autor komentarza: puncher48
Data: 02-04-2018 22:12:12 
est palec, jest też "Góral"
czas najwyższy, zrobić mural
nasz Adamek, to mistrz świata
co po świecie, swoje latał

były Niemcy, Ameryka
jest też Polska i z eteru nam nie znika
wciąż boksuje, lat czterdzieści
o tytule, ciągle myśli

kiedy k..wa, też się ziści
to marzenie, każdy myśli
dopinguje, trzyma kciuki
i tak sądzi, banialuki

sadzi nam, tu nieustannie
to też będzie, główne danie
w tej historii i karierze
ja po prostu, w to nie wierzę

czy z Joshuą, czy Wilder'em
że Adamek, takie zwierzę
i poskłada, te kolosy
zarabiając, też kokosy

to jest bajka, Andersena
wielka jedna, duża ściema
nie ten format, to rywali
Abell styknie,bo go Tomek też rozwali
 Autor komentarza: puncher48
Data: 02-04-2018 22:13:34 
*jest palec,jest też "Góral"
 Autor komentarza: puncher48
Data: 02-04-2018 22:16:19 
Autor komentarza: MODMData: 02-04-2018 21:47:03
puncher48

Ogłolnie 100% racji

Ale dlaczego zestawiasz Whtyte-a razem ze śmietanką HW ?

Jest w czołówce,zaprzeczysz? a jego styl pijanego mistrza na razie się sprawdza, wprawdzie

Ortiz lub Powietkin wysłali by go do szkoły, ale Whyte, to całkiem solidny fizol, który nim odpłynie

napsuję sporo krwi.
 Autor komentarza: Kilisonel
Data: 02-04-2018 22:17:57 
Adamek trochę może sobie to przekręca na swoją korzyść ale już taki może i jest
Ja tam aż takiej wielkiej pretensji do niego nie mam bo ogólnie to nasz najbardziej utytułowany pięściarz, który śmiało można powiedzieć że karierę miał udaną, tak więc daruje mu te drobne kłamstewka i inne niedopowiedzenia.
Np Wilder mówi że modlił się za szpilke the pina, a niedawno że chce trupy w swoim rekordzie - to dopiero hipokryta i aferant z przerośniętym ego.
 Autor komentarza: Kilisonel
Data: 02-04-2018 22:19:17 
najbardziej utytułowany z obecnie walczących*
 Autor komentarza: fop
Data: 02-04-2018 22:28:52 
Tomek zawsze sprawiał na mnie wrażenie człowieka nieszczerego.

On dobrze wie, że z czołówką będzie całował dechy.

Wie również, że z Witalijem walczył dla pieniędzy, pamiętam jak na ważeniu już był taki nie swój, jak nie Tomek Adamek, myślę, iż bał się wtedy, jak to człowiek, każdy ma swój limit. Wiedział, że nie ma szans, był po prostu za mały i nie tak dobry.

Jednak on się nigdy do tego nie przyzna, taki charakter, zresztą niewielu bokserów potrafi przyznać, że nie ma szans z jakimś tam przeciwnikiem. Bellew powiedział, że nigdy nie pokonałby Wildera i ma rację, ale on może sobie na to pozwolić.

Większość nie chce psuć sobie wizerunku, kto potem zorganizuje taką walkę i jak tu negocjować stawkę gdy otwarcie mówi się o przegranej na stracie. Dlatego większość zrzuca winę za przegrane pojedynki na kontuzję i słaby dzień.

Adamek martwi się również o swoją spuściznę, jakby co to mogłem wygrać z każdym, czasami nie byłem sobą i przegrałem, tyle ... :D

Martwię się tylko czasami, czy aby on w to naprawdę nie wierzy ....
 Autor komentarza: MODM
Data: 02-04-2018 22:38:24 
Adamek jest chory , rozumiem że walczy bo kasa się zgadza .

Ale pierd....ć w kółko po każdym wpier....u że ma dla kogo żyć , że dzieci , żona itp a jak walczyć to tylko z najlepszymi po czym Saleta-Adamek PBN , potem męczarnie z Kassim a teraz Abbel.

Straciłem do niego szacunek , Golara z którego się naśmiewał nigdy takich głupot nie pierdzielił , walczył bo cięzko mu było odejść.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 02-04-2018 22:47:49 
Z mańkutem walczy się inaczej? A kiedyś Adamek za czasów Rogera mówił, że nie ma żadnej różnicy...
 Autor komentarza: MarkS
Data: 02-04-2018 23:00:12 
Tomasz jesteś świetnym bokserem. Nie jesteś z wagi ciężkiej i nigdy nie byłeś i nie będziesz. Wszyscy wiedzą że poszedłeś tam z powodów finansowych ponieważ za walki w tej wadze zarabia się lepiej. Teraz wiadomo że walczysz nadal dla pieniędzy bo rachunki za studia dzieci trzeba płacić - też tak mam. Uważaj tylko bo trzeba wiedzieć kiedy zmienić boks na inny biznes by nie mieć problemów neurologicznych po urazie mózgu w czasie walki. Pożegnałem Cię w przedostatniej walce. Jesteś naprawdę znakomitym bokserem. Daj już spokój. Pracuj i ciesz się życiem swoim i dzieci.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 03-04-2018 00:37:15 
Polsat zadzwoni to i w walkach youtuberów zawalczy.
 Autor komentarza: Destruktor
Data: 03-04-2018 00:44:53 
Niech walczy, to jego zdrowie, nie wasze. Jeden wspina się na najwyższe góry i a potem tam umiera i zostawia rodzinę dla swoich próżnych ambicji, bo chciał być sławny. Tomek powalczy a ja zapłacę PPV bo kogo mam obejrzeć z Polaków w ciężkiej? Adamek jest po primie ale na dziś rozwala na punkty każdego polskiego boksera wagi ciężkiej. Czy to dowód że mamy słabych zawodników, może i tak, ale to nie zmienia faktu, że dzisiaj Tomek to polski top 3 w ciężkiej, razem z Kownackim i nieobsadzonym 3 miejscem.
 Autor komentarza: Mars
Data: 03-04-2018 01:07:49 
Tu do kolegi @teanshin

Adamek z tego żyje, bije się póki może i chcę zarobić, o dziwo teraz na gali polsatu...

To że Tomek chce zarobić- dorobić wcale mnie nie dziwi, jego czas już dawno dobiegł końca tylko że prezenter piłki nożnej jest innego zdania.... Wyczuł $$$ i ciągnie Tomka kosztem jego zdrowia!

Dlaczego Borek nie stawia na młodych? Nie szuka talentów?
Bo?
Bo to nie jest pasjonat boksu tylko kasy!!!
"Zarżnie" najbardziej zasłużonego i utytułowanego konia w obecnej stajni tylko po to by wyrwać przysłowiowe dutki?
Taka przenośnia...
Każdy ma inny pogląd na osiągnięcia swoich idoli, ale szacunek i respekt dla historii którą stworzył Adamek swoimi osiągnięciami się należy! Na miejscu Borka bym się wstydził!
Jeżeli tak interesuje się boksem to niech weźmie się za młodych,a nie żeruje na legendzie która może stracić zdrowie!

@teanshin
Nie upieram się przy swoim, ale nie łyknę tezy że Borek pompuje kasę w Adamka i wierzy że zawalczy w przyszłości o MŚ???
Temu panu musi się zgadzać zawartość konta! A nie zdrowie zasłużonego boksera który niejeden cios przyjął...
 Autor komentarza: Mars
Data: 03-04-2018 01:12:12 
Adamkowi nikt jeszcze nie wytłumaczył żeby zajął się czymś innym? Takich ma "przyjaciół"?

Chce skończyć jak Abdusalamow?
 Autor komentarza: ORTIZTEAM
Data: 03-04-2018 01:41:54 
Ta sama gadka od lat. Zobaczy jak będzie wygladał z Abellem i podejmie decyzje. Z Abellem będzie miał cięzko.
 Autor komentarza: krzysiek34
Data: 03-04-2018 07:14:26 
Mars
I tu masz chyba rację. Gdyby Borek nie wierzył w doprowadzenie Adamka do jakiejś kasowej walki to by się nie bawił w to promowanie bo przecież nie jest idiotą i wie że Tomasz to bokserski trup.
 Autor komentarza: maro1988
Data: 03-04-2018 09:49:08 
krzysiek34 jesli dla ciebie Adamek to trup to kto dla ciebie był Gołota w walce z Saleta ,Austinem,Adamkiem .Tyson w walce z McBridem ,Williamsem ,Roy Jones w ostatnich walkach no ja sie pytam no kim ?Niektorzy to niech sie zastanowia co pisza bo chyba sami w to nie wierza co pisza .
 Autor komentarza: Kilisonel
Data: 03-04-2018 09:54:27 
Nazywanie Adamka trupem to spora przesada
Owszem jest past prime i nie ma tej szybkości no ale żaden to jeszcze trup
Trupem w HW to można nazwać Bowe'a czy Granta
 Autor komentarza: chemikaly
Data: 03-04-2018 10:12:07 
Przypominam, że 4 maja o pas WBA World zawalczą ze sobą dwie tuzy boksu tj. Charr i Oquendo.
Jestem pewien, że każdemu z nich Adamek mógłby dać dobrą walkę.
 Autor komentarza: VitaliQuitschko
Data: 03-04-2018 10:39:53 
Krzysiu 34 to pocieszny chłopaczyna. Nazywa Adamka trupem i krytykuje pod każdym artykułem, ale rudzielca Włodarczyka gloryfikuje i wierzy, że będzie jeszcze "miszczem". Adamek przekłada sobie rudego z ręki do ręki i wygrywa 12:0 lub przez TKO. W rewanżu Adamek wygrywa także ze Szpilką i punktuje bez problemu Wacha. Jedynie z Kownackim raczej porażka, z Ugonohem też miałby ciężko w pierwszych rundach.
 Autor komentarza: Woolite
Data: 03-04-2018 13:19:17 
Im więcej czasu mija, tym mniej mam złości do niego, że robi z siebie worek treningowy i dawcę nazwiska.
Trzeba mu oddać, że w ringu był kozakiem, miał umiejętności, twardy łeb i niesamowite serce. A wcale nie miał za sobą jakichś wpływowych ludzi. Teraz chyba nadrabia sobie tamtą ciężką orkę.

Cóż, życzę powodzenia i wszystkiego dobrego, szczerze. Wideo nie oglądam, bo wiadomo, że gadka zawsze ta sama.
 Autor komentarza: krzysiek34
Data: 03-04-2018 13:44:59 
chemikaly
Tu myślę że Adamek mógłby pójść w tym kierunku. Zdobycie pasa WBA regular spełniło by jego marzenie o pasie HW i otworzyło drogę do bardzo kasowej walki. A zarówno z Charrem jak i Oquendo miałby spore szanse.
 Autor komentarza: Sectoid
Data: 03-04-2018 14:01:45 
Czytam i widzę co panowie tu napisali wyżej to wynika że Adamek to taki trochę kłamczuszek.
 Autor komentarza: neonknight
Data: 03-04-2018 15:40:19 
Świetny bokser wagi cruiser, mogl tam rządzić kilka lat zarabiając niekonieczie aż tak znacząco mniej i robiąc krótkie wycieczki do hw na golote czy salete... W hw Vitek pokazał mu, ze za wysokie progi, a Glazkow udowodnił, ze pora kończyć... No ale kasa musi płynąć wiec Tomasz Adamek show trwa... I cale to gadanie o wielkich walkach które jeszcze przed nim to tylko podbijanie stawek na teraz. Kazdy kto choc troche sledzi boks, wie ze Adamek o pasach nie ma co myśleć. No moze wba regular. Tyle ze ani on modny ani wygodny...
 Autor komentarza: TRM
Data: 03-04-2018 20:59:07 
neonknight

w tamtym czasie w crusier była bieda szczególnie w USA. jedynie Adamka ratowałyby wycieczki do niemiec czy rosji, a tam jakby nie wygrał przez KO to miałby problem ze zwcyięstwem i straciłby pas, a więc jedyne co dawało mu pozycje w crusier. pamiętam że banks za walkę z nim skasował 40 tys usd brutto. za walkę mistrzowską! góral może wziął ze 150-200 ale to oni z ziggym organizowali galę przy pomocy kaity duvy z main events. więc jak doszły trasmisje, bilety itp to coś tam się uskubało. a za walkę rankingową z arreorlą na HBO zgarnął 400 tys $. więc kasa w tamtym czasie była nieporównywalnie wyższa w wadze ciężkiej
 Autor komentarza: Miro
Data: 03-04-2018 21:31:58 
Ja mylę, że Adamek przechodząc do HW po tym czego dokonał w junior ciężkiej mógł wierzyć na początku , iż w HW też sobie poradzi a nawet może przy szczęśliwym zbiegu okoliczności zdobędzie pas mistrzowski. Oczywiście, że motywem do przejścia w 1 kolejności było zarabianie większej kasy. Co do zweryfikowania Adamka przez Vitalija Kliczko to Adamek nie ma się czego wstydzić, bo naturalni ciężcy byli prze Vitalija też zweryfikowani.A teraz co do wielkiej walki tu chodzi o doczłapanie się do walki o wielkie pieniądze na zakończenie kariery ,być może drugiej co do wielkości po walce z Kliczko . I nie ma co się czarować . Zakończonej raczej na pewno porażką , zainkasowanie kasy i ogłoszenie zakończenia kariery. Po prostu Adamek wie, że jeszcze w zawodzie który wykonuje od wielu lat może w miarę nieźle zarobić. A wizja zarobienia dużej kasy niestety działa jak narkotyk i jest podsycana przez Mateusza Borka. Przecież Adamek potrafi analizować swoje walki. Jest świadomy jak walczy w tym wieku a jak walczył gdy był młodszy szczególnie w junior ciężkiej , ale i w HW np w walce z Arreolą. Adamek musi wiedzieć , że jest już dużo słabszy niż kiedyś. Ale wierzy a może i przekonuje siebie, że może da radę, że sobie poradzi. A że każdy z teamu Adamka chce na nim zarobić to nikt prawdy mu nie powie jaka jest rzeczywistość bokserska Tomka Adamka.Przecież Adamek był już na emeryturze i pewnie by jej nie przerywał gdyby nie roztoczenie przez Mateusza Borka wizji kontynuowania kariery nowego sztabu trenerskiego itd. Oczywiście , że pracowity Adamek czuje się lepiej psychicznie i fizycznie gdy trenuje i to na darmowym obozie . Czuje się jakby młodziej niż metryka wskazuje , tym bardziej, gdy Chycki mu słodzi, że wydolność organizmu ma 20 paro latka. Dla Adamka boks to był zawód, ale i hobby , pasja , zamiłowanie . Ciężko coś przerwać , ale roztropność , rozwaga , racjonalne myślenie , strach żony , córek o zdrowie męża, ojca powinny jednak skłonić Adamka do tego, że nie tylko boks istnieje, że mając kasę może rozwijać inne hobby i zainteresowania i nie koniecznie sport .Że coś się zaczyna i coś się kończy. Dla mnie kibica większą radość sprawia oglądanie nawet któryś raz walk Tomka z przeszłości niż oglądanie obecnego Adamka w ringu. No przecież każdy widzi ile zostało z dawnego Adamka. I co mam oglądać i smucić, iż niestety wszystko co było najlepsze to bezpowrotnie minęło ? Patrzeć jak pada teraz na dechy z przeciętnym Moliną dla którego Adamek z walki z Arreolą byłby nieuchwytny ? Albo cieszyć się, bo jeszcze dał radę pokonać Saletę ? Ja oglądając obecnego Adamka po prostu lękam się, że teraz już w ringu może przegrywać przez KO a nie chciałbym takiego widoku.
 Autor komentarza: paxoxxx
Data: 03-04-2018 23:22:33 
Oby ten Abell to nie był o jeden most za daleko
 Autor komentarza: puncher48
Data: 03-04-2018 23:23:08 
Jak wspomnę sobie jego walkę z Arreolą, to aż mi się łezka w oku kręci, kombinacje,praca nóg,uniki,dynamika,

istna poezja w wykonaniu "Górala" niestety pozostał tylko wspomnień czar,gdyż osiem lat minęło jak z bicza

i to se ne vrati.
 Autor komentarza: tommypnn
Data: 04-04-2018 03:09:42 
@Puncher48
Konkretne komentarze.
 Autor komentarza: wiegro9923
Data: 04-04-2018 10:04:52 
daj sobie juz spokoj z boksem jeszcze w cieżkiej kategorii Wasc zdrowia oszczedz
 Autor komentarza: wiegro9923
Data: 04-04-2018 10:04:52 
daj sobie juz spokoj z boksem jeszcze w cieżkiej kategorii Wasc zdrowia oszczedz
 Autor komentarza: golabek
Data: 04-04-2018 12:53:04 
puncher48
Moim zdaniem Tomasz sam sobie wybrał taką drogę. Mógł nie wierzyć tak ślepo w Rogera. Widać było wyraźnie że z każdą kolejną walką z Rogerem u boku Tomek tracił swoje atuty.
 Autor komentarza: ani
Data: 05-04-2018 16:36:55 
Uważam, że Adamek z wieloma mógłby dzisiaj wygrać. Chętnie zobaczyłbym jego walkę z takim Millerem, Parkerem czy tym całym Baribalem. Adamek nareszcie ma muły jakie zawsze mieć powinien. Jest silny ciężki ale szybki i dynamiczny. Nie jest za niski a jak ktoś twierdzi że jest to niech spojrzy na Tysona. Od słabej walki ze Szpilką jest konsekwentnie coraz lepszy i silniejszy. Jeżeli rzeczywiście ma zdrowie tak jak mówi to niech walczy.
 Autor komentarza: Miro
Data: 05-04-2018 18:08:01 
ani

o czym Ty piszesz. Cyt "Jest silny ciężki ale szybki i dynamiczny". W której walce tak wyglądał , bo myślę, że sugerujesz się obrazeczkami z przygotowań do walki.Bicepsy robią wrażenie tak jak sześciopak Szpilki gdy przebywał i trenował w USA. Tylko zauważ jak otwiera usta i sapie . Nie ma jeszcze walki a to wszystko już jest dla niego wielkim wysiłkiem. Nie wierzę w to, że Adamek będzie lepszy z upływem lat. To może poczekajmy do 50-tki a wtedy będzie najlepszy.Dzisiaj Kownacki zajeżdża Adamka.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.