WIELKIE PIENIĄDZE DLA JOSHUY I PARKERA - 'POROZMAWIAMY Z WILDEREM'

Redakcja, The Guardian

2018-04-02

- Ruszamy za kilka dni z negocjacjami w sprawie unifikacji z Wilderem - mówi Barry Hearn, promotor Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO), który w sobotni wieczór zunifikował trzeci z czterech pasów wagi ciężkiej. Ten ostatni, według federacji WBC, należy od ponad trzech lat do Deontaya Wildera (40-0, 39 KO).

- Bardzo mi zależy na tej unifikacji i chętnie rozpocznę negocjacje w tej sprawie. Chciałbym jednak, żeby nasze rozmowy odbywały się w ciszy i bez rozgłosu, aż osiągniemy porozumienie - nie ukrywa AJ. Brytyjczyk według pierwszych szacunków za pojedynek z Josephem Parkerem (24-1, 18 KO) zarobi od 18 do nawet 20 milionów funtów. Do kieszeni Nowozelandczyka, już byłego championa WBO, może wpłynąć nawet 13 milionów funtów. Robi wrażenie prawda?

- Joshua bardzo chce tej walki i to chce jeszcze w tym roku. Zależy mu na pozbieraniu wszystkich pasów. To Wilder powinien przylecieć do nas, bo tu, w Wielkiej Brytanii, zarabia się dużo więcej niż on dostaje w USA. Walki wyjazdowe mają sens, oczywiście jeśli zawodnik zostaje sowicie za to wynagrodzony, a tak będzie w przypadku Wildera - dodał Hearn.

Joshua pokonał na stadionie w Cardiff w obecności 80 tysięcy kibiców Parkera. Sędziowie punktowali na jego korzyść 119:109 i dwukrotnie 118:110.