SZEF WBA: BĘDZIEMY NACISKAĆ NA WALKĘ JOSHUA-POWIETKIN, ALE...

Redakcja, Sky Sports

2018-03-30

Aleksander Powietkin (33-1, 23 KO) jest obowiązkowym pretendentem WBA i teoretycznie powinien dostać wkrótce walkę z Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO), ale ze słów szefa tej federacji wynika, że nie będzie dużych nacisków, by doszło do tej potyczki.

- Joshua-Powietkin to powinna być kolejna walka. Trzeba jednak zrozumieć, że Joshua jest wielką gwiazdą boksu. Zgodnie z przepisami Powietkin powinien być jego następnym rywalem, ale musimy też brać pod uwagę unifikację. Nie mogę zamykać żadnych drzwi, ale będziemy naciskać na walkę z Powietkinem na tyle, na ile będziemy mogli. Myślę, że to byłby dobry pojedynek - oświadczył Gilberto Mendoza Jr.

Najpierw oczywiście obaj pięściarze muszą odnieść zwycięstwo w Cardiff. Już jutro Joshua zaboksuje na tamtejszym stadionie narodowym z Josephem Parkerem (24-0, 18 KO), a Powietkin z Davidem Price'em (22-4, 18 KO).

Miejscem ewentualnej walki Joshua-Powietkin byłaby Wielka Brytania.

- Wszystko rozchodzi się o pieniądze, a w Wielkiej Brytanii możemy wygenerować dużą kasę. Oni sami mówią, że chcą tutaj walczyć. W którymś momencie 2018 roku Joshua będzie musiał zaboksować z Powietkinem - powiedział promotor Anglika Eddie Hearn.