DAVID PRICE: NIE BIORĘ NAWET PORAŻKI Z POWIETKINEM POD UWAGĘ

Redakcja, Sky Sports

2018-03-29

- Będę po prostu sobą. Nie wiem, czy wygram, wiem natomiast, że z pewnością mogę pokonać każdego na świecie. Jego również - mówi zmotywowany David Price (22-4, 18 KO), który już pojutrze skrzyżuje rękawice z oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej, Aleksandrem Powietkinem (33-1, 23 KO).

Rosjanin może być kolejnym rywalem Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO). AJ w głównej walce wieczoru w Cardiff spotka się w unifikacji trzech pasów królewskiej kategorii z championem WBO, Josephem Parkerem (24-0, 18 KO). Powietkin jest challengerem dla Joshuy z ramienia federacji WBA i żeby jeszcze bardziej podnieść jego wartość rynkową w Wielkiej Brytanii, zaproponowano mu walkę z kolosem z Liverpoolu.

- To szansa dla Davida, by wyjść w końcu z cienia i udowodnić, że stać go na znacznie więcej - mówi Eddie Hearn, promotor tej imprezy.

- Wyjdę do ringu i dam z siebie wszystko, nie tylko siłę, ale również charakter i wysokie umiejętności techniczne. Nie biorę nawet opcji porażki pod uwagę, jestem naprawdę nakręcony. Traktuję ten występ jak walkę o mistrzostwo świata. Powietkin jest prawdopodobnie numerem dwa na świecie, tylko za Joshuą. Jeśli więc uda mi się sprawić niespodziankę, pokonam kogoś naprawdę ważnego. A wtedy otworzą się dla mnie drzwi do jeszcze większych rzeczy i starcia z Joshuą. Dla takich walk jak ta cały czas trenuję. Obawiałem się, że mogę już nie doczekać się takiej szansy, ale udało się. Wiem, że choć nie jestem faworytem, to mogę wygrać z Powietkinem - przekonuje Price, który w przeszłości, podczas sparingu, znokautował Joshuę. I jest to prawda, ponieważ sam AJ potwierdził relację Davida.

DAVID PRICE WSPOMINA, JAK ZNOKAUTOWAŁ JOSHUĘ >>>

Galę z Cardiff pokaże na żywo TVP Sport. Początek transmisji w sobotę od 21:05.