BRIGGS: FURY WRACA W CZERWCU, WE WRZEŚNIU NASZA WALKA

Redakcja, FightHub

2018-03-29

Tyson Fury (25-0, 18 KO) ma zameldować się między linami jeszcze przed wakacjami. A jako że wraca po bardzo długiej przerwie, po zbiciu ogromnej nadwagi, pierwszy rywal zapewne nie będzie z tej najwyższej półki. Kilkanaście tygodni później poprzeczka ma zostać już podwyższona. Jak zawsze wygadany Shannon Briggs (60-6-1, 53 KO) zgłasza się na ochotnika, by być tym drugim w kolejce. I być może będzie.

Przed zbyt trudnym wyborem przeciwnika w pierwszej po powrocie walce Fury'ego przestrzega jego dobry kumpel, Ricky Hatton. Zrozumiał to chyba również Briggs, który szykuje się już podobno na wrzesień.

- On ma wciąż wielkie nazwisko w świecie boksu. Utrzymujemy cały czas kontakt. Tyson wprost przyznaje, że chce najpierw w czerwcu stoczyć walkę na przetarcie, a potem może się ze mną zmierzyć we wrześniu. Taki jest przekaz od niego. Mam na to dowody. Fury jest wielki, ale nie dysponuje specjalnie mocnym uderzeniem. Tak więc przygotowuję się na niego na wrzesień - relacjonuje 47-letni już Amerykanin.

FURY WRÓCI 9 CZERWCA? >>>

"The Cannon" po raz ostatni zaboksował blisko dwa lata temu - w maju 2016 roku. Również w Anglii. Ścigał wtedy Davida Haye'a. Dawny champion organizacji WBO znokautował wówczas w pierwszej rundzie Emilio Ezequiela Zarate.