PRZEDSMAK FINAŁU PRZY MORSKIEJ

Sławomir Ciara, Informacja własna

2018-03-29

Gdynia. IX Turniej Bombardierów z Wybrzeża. W sali Uczniowskiego Klubu Sportowego „Galeon” odbył się prawdziwy pięściarski maraton. Trwał około sześciu godzin. Walki rozegrano na dwóch ringach. - Nie spodziewałem się aż takiej frekwencji – mówi Jarosław Rydzewski, prezes Bombardiera Gdynia, główny organizator jednodniowego turnieju. I dodaje: zawodników podzieliliśmy na dwie grupy. Tych zaawansowanych umieściliśmy w jednej grupie, a tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w boksem w drugiej. Z moich podopiecznych wyróżniam kadeta Olka Brągoszewskiego, który na ringu przy ulicy Morskiej wygrał przez nokaut. Nasi kadeci przygotowują się do eliminacji do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zaplanowano je w Słupsku od 21-22 kwietnia. Finały od 25 maja na ringu w Koninie.

Zakończenie na Skwerze Arki

Aleksander Brągoszewski, pięściarz gdyńskiego Bombardiera otrzymał specjalny puchar z rąk przewodniczącego Komisji Sportu Rady Miasta Gdyni Jarosława Kłodzińskiego. Natomiast, od pierwszego turnieju, honorowy patronat sprawuje prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, a jednym z patronów medialnych jest www.bokser.org. W sumie w imprezie w sali UKS Galeon rywalizowało 132 zawodników z 19 klubowych ośrodków. Turniej był eliminacją do finałowego, który zaplanowano na sobotę, 23 czerwca br. na Skwerze Arki w Gdyni.

Chojnice kontra Gdynia

Zdaniem prezesa gdyńskich pięściarzy w sali Galeona najładniejszą walkę stoczyli dwaj seniorzy, członkowie kadry narodowej PZB, Rafał Perczyński (Sako Gdańsk) z Kamilem Holką (Orkan Gorzów). - Był to jednak sparing – komentuje Rydzewski. - Pozostałe potyczki w większości były wyrównane, a w kilku z nich werdykty mogły być odwrotne.

Dobre spotkanie (jak na poziom polskiego boksu) rozegrali też - w kategorii średniej - chojniczanin Artur Szczypior z gdynianinem Adrianem Nowosadem. Po zaciętych starciach zwyciężył ten pierwszy.

Statystycznie - na odbytych 15 konfrontacji - więcej pojedynków wygrali zawodnicy walczący z niebieskiego narożnika (8 razy). Z czerwonego – 7. Najwięcej pojedynków stoczono w kategorii kadetów – 8, następnie seniorów i młodzików – po 3 oraz juniorów – 1.

Wyniki walk oficjalnych (na pierwszym miejscu zwycięzcy):

młodzicy, waga 62 kg, Maciej Chmielewski (Niedźwiedź Kętrzyn) vs Dawid Łuka (Energa Czarni Słupsk), na punkty 3:0

waga 68 kg, Jakub Maliński (Gwardia Szczytno) vs Kacper Igliński (Sako Gdynia), pkt. 3:0

waga 54 kg, Nikodem Bujalski (Tygrys Elbląg) vs Amadeusz Rajdak (Wisła Tczew), rsc 1 runda

kadeci, waga 54 kg, Szymon Krók (Garda Wicko) vs Filip Kucharski (Sako Gdynia), pkt. 2:1

waga 54 kg, Damian Dawidowski (Bombardier Gdynia) vs Olaf Krause (Sako Gdańsk), pkt. 3:0

waga 60 kg, Adam Naklicki (UKS Świątki) vs Igor Eggert (Beniaminek Starogard Gdański), pkt. 3:0

waga 63 kg, Dominik Noweta (Gryf Wejherowo) vs Hubert Wardek (Niedźwiedź Kętrzyn), pkt. 3:0

waga 63 kg, Jakub Greca (Beniaminek Starogard Gdański) vs Adam Mika (Orkan Gorzów), pkt. 3:0

waga 70 kg, Remigiusz Runowski (Garda Wicko) vs Błażej Donajski (Beniaminek St. Gdański), pkt 2:1

waga 70 kg, Aleksander Brągoszewski (Bombardier Gdynia) vs Kacper Dziadzio (Wisła Tczew), ko 1 runda

waga 75 kg, Błażej Konszewicz (Energa Czarni Słupsk) vs Rafał Bandera (Orkan Gorzów), pkt. 2:1

juniorzy, waga półciężka, Bartosz Tomczak (Gryf Wejherowo) vs Arkadiusz Sienkiewicz (Zatoka Braniewo), pkt. 2:1

seniorzy, waga półśrednia, Dawid Błaszyk (Bombardier Gdynia) vs Kamil Lewczuk (Wisła Tczew), rsc 1 r.

waga średnia, Adrian Szczypior (Boxing Team Chojnice) vs Adrian Nowosad (Sako Gdynia), pkt. 2:1

waga półciężka, Piotr Szczukowski (Boxing Team Chojnice) vs Mateusz Pisarek (Pirs Olsztyn), pkt. 3:0.

Pozostałe spotkania zaplanowano jako pokazowe, a rozegrano ich 40. - W tym przypadku młodzi pięściarze muszą gdzieś startować i rozumiem szkoleniowców, że przywożą ich na takie turnieje. Dzięki temu nabierają niezbędnego ringowego doświadczenia. Nie ukrywam, że jest to selekcja zawodników to tej trudnej sportowej dyscypliny – kończy Jarosław Rydzewski. Cały wywiad z Jarosławem Rydzewskim zamieszony został na blogu autorskim Sławomira Ciary.

Prezentujemy kilka zdjęć z eliminacyjnego z turnieju o Puchar Bombardierów z Wybrzeża, który odbył się w sali UKS Galeon.