JOSHUA KORZYSTA Z POMOCY TRENERA KLICZKI

Redakcja, The Telegraph / Sky Sports

2018-03-28

Anthony Joshua (20-0, 20 KO) potwierdził krążące od jakiegoś czasu informacje, że korzysta z pomocy obozu swojego ubiegłorocznego rywala i wieloletniego lidera wagi ciężkiej Władimira Kliczki.

- Stale szukam dróg rozwoju. Dużo rozmawiam z Jonathonem Banksem [trenerem Kliczki]. Nawiązaliśmy przyjaźń, gdy byłem na obozie Kliczki jako sparingpartner - oznajmił mistrz IBF i WBA w wadze ciężkiej.

- Jak to robił, że zawsze chciał się rozwijać? Zadaję tego typu pytania. Powiedział, że przed walką ze mną dużo pracowali nad lewym prostym i poruszaniem się w ringu. Pokrzepiająca jest wiedza, że kilka razy przegrał, ale zawsze wracał - dodał.

Joshua pokonał słynnego Ukraińca po dramatycznej walce w 2017 roku. To jak dotąd największy triumf w karierze 28-latka, ale jego najbliższy rywal Joseph Parker (24-0, 18 KO) radzi Anglikowi, by zapomniał o tym, co już było.

WSZYSTKO O WALCE JOSHUA-PARKER >>>

- Ciągle gada o Kliczce. Ja to nie Władimir. Jeśli będzie się na nim skupiać, to się zdziwi, bo czeka go zupełnie inna walka. Władimir długo rządził wagą ciężką, to świetny zawodnik, szanujemy go. Miał już jednak swoje lata. Ja jestem młodszy i silniejszy - stwierdził.

Walka Joshua-Parker odbędzie się w sobotę wieczorem na Principality Stadium w Cardiff.