BREAZEALE I PULEW NEGOCJUJĄ WALKĘ W ELIMINATORZE IBF

Redakcja, ESPN

2018-03-28

Federacja International Boxing Federation wyznaczyła dwóch zawodników do walki o status oficjalnego pretendenta do mistrzostwa świata w wadze ciężkiej.

Chodzi o Kubrata Pulewa (25-1, 13 KO) oraz Dominica Breazeale'a (19-1, 17 KO). Obaj w przeszłości atakowali już tron mistrza świata, ulegając jednak przed czasem - odpowiednio Władimirowi Kliczce (KO 5) i Anthony'emu Joshui (TKO 7).

Bułgar jest obecnie najwyżej notowanym "ciężkim" w rankingu IBF. Od czasu lania z rąk Kliczki odbudował się pięcioma zwycięstwami, zdobywając po drodze tytuł mistrza Europy. Amerykanin wygrał dwukrotnie, za to nie z byle kim. Najpierw po wielkiej wojnie znokautował naszego Izu Ugonoha, by w listopadzie zastopować Erika Milonę. W zestawieniu IBF pomiędzy Pulewem a Breazeale'em są jeszcze Miller, Whyte i Powietkin, ale każdy z nich ma inne plany.

Obie strony zostały poinformowane o wszystkim 12 marca i od tego momentu dostały czas na negocjacje. Jeśli nie dojdą do porozumienia, wówczas 10 kwietnia odbędzie się przetarg na organizację tego pojedynku.