PROMOTOR JOSHUY: KTO WIE, MOŻE ANTHONY PRZEJDZIE NA EMERYTURĘ

Redakcja, talkSPORT

2018-03-24

Promotor Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO) nie wyklucza, że Anglik zakończy karierę, jeśli zunifikuje wszystkie najważniejsze tytuły mistrzowskie w wadze ciężkiej.

28-latek dzierży w tej chwili pasy IBF i WBA, a jeśli 31 marca odbierze Josephowi Parkerowi (24-0, 18 KO) tytuł WBO, do zdobycia pozostanie mu już tylko trofeum WBC, którego właścicielem jest w tej chwili Deontay Wilder (40-0, 39 KO).

- Kto wie, może AJ przejdzie na emeryturę, gdy zdobędzie wszystkie pasy. Ma dość oleju w głowie, by wiedzieć, że kiedy się traci pożądanie, to trzeba przestać. Nie widzę jednak możliwości, by doszło do takiej sytuacji, zanim znajdzie się na szczycie. Wtedy może się rozejrzy i powie: "Osiągnąłem już wszystko" - oznajmił Hearn.

Poza walkami mistrzowskimi jest jeszcze jedna, która bardzo interesuje Joshuę - z Tysonem Furym (25-0, 18 KO).

- Chce tej walki z wielu powodów. Niektórzy nadal mówią, że to Fury jest prawdziwym mistrzem, z czym ja akurat się nie zgadzam. AJ uwielbia rywalizację, jeśli więc Tyson wróci do gry, to zrobimy tę walkę - oznajmił Hearn.

Fury nie boksował od czasu zwycięstwa nad Władimirem Kliczką w listopadzie 2015 roku, ale od kilku tygodni ostro trenuje i możliwe, że 9 czerwca wróci na ring.