CANELO OSTRO ODPOWIEDZIAŁ GOŁOWKINOWI

Redakcja, ESPN Deportes

2018-03-22

Swoimi ostatnimi wypowiedziami Giennadij Gołowkin (37-0-1, 33 KO) zaszedł za skórę Saulowi Alvarezowi (49-1-2, 34 KO), który udzielił Kazachowi krótkiej riposty za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Do tej pory pięściarze wypowiadali się z szacunkiem o sobie nawzajem, ale w tym tygodniu Gołowkin stwierdził wprost, że "Canelo" jest oszustem i stosował doping już przed ich pierwszą walką.

W odpowiedzi na Instagramie Alvareza opublikowano krótkie klipy przedstawiające trening 27-latka. Jeden z nich opatrzono napisem "skopię ci twój pier***ony tyłek", a drugi słowami "mała dzi**a" i hasztagiem #GGG.

Ostry atak spokojnego zazwyczaj Gołowkina zaskoczył wielu obserwatorów, w tym Mauricio Sulaimana, prezydenta federacji WBC.

- Widzimy tutaj po prostu, że Gołowkin jest człowiekiem, po raz pierwszy zachowuje się jak bokser. Zawsze zachowywał się inaczej, nigdy nie wypowiadał się przeciwko czemuś czy komuś. Ma prawo żądać śledztwa, ale myślę, że myli się co do wcześniejszych tematów. To nie jest "GGG", jakiego znamy - oznajmił.

Gołowkin i Alvarez mają się zmierzyć w rewanżu 5 maja w Las Vegas. Pierwsza walka zakończyła się remisem po dwunastu rundach.