Archiwum wiadomości z dnia: 2018-03-20

 


PARKER: BĘDĘ SZYBSZY NIŻ W OSTATNICH WALKACH

- Oni chyba już myślą o tym, co będzie potem i za bardzo wybiegają w przyszłość. Widać nie wiedzą do końca, na co mnie stać i co wniosę do tej walki - mówi zmotywowany Joseph Parker (24-0, 18 KO), mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBO, który w następny weekend spotka się z Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO) w unifikacji trzech pasów królewskiej kategorii.


WBC: TR BOXING SHOW - ZAPOWIEDŹ

Rafał Jackiewicz - Bokser? Showman? Fighter? Każde określenie pasuje do barwnej postaci, a tym bardziej organizowane przez niego White Collar Boxing, które naprawdę cieszą oko kibica nietuzinkowymi pojedynkami. Zapraszamy w najbliższą sobotę do Mińska Mazowieckiego lub przed ekrany - szczegóły w rozwinięciu.


O'SULLIVAN: SAUNDERS POBIJE GOŁOWKINA I CANELO, ON JEST WYJĄTKOWY

Giennadij Gołowkin (37-0-1, 33 KO) i Saul Alvarez (49-1-2, 34 KO) - o ile ten drugi nie zostanie zdyskwalifikowany w związku z wpadką dopingową, mają 5 maja skrzyżować rękawice po raz drugi. Obaj uważani są za wielkie gwiazdy ringów zawodowych. Tuż za ich plecami, trochę w ciszy, kolejne walki wygrywa Billy Joe Saunders (26-0, 12 KO), mistrz wagi średniej federacji WBO. Brytyjczyk przekonuje, że to on jest numerem jeden. I ma swoich zwolenników.


OFICJALNIE: ALI vs SMITH 12 MAJA W VERONIE

Pisaliśmy już o tym wcześniej, teraz tylko przyszło oficjalne potwierdzenie tej informacji. Sadam Ali (26-1, 14 KO) w pierwszej obronie tytułu mistrza świata wagi junior średniej federacji WBO spotka się 12 maja w Veronie z dawnym championem, Liamem Smithem (26-1-1, 14 KO).JONAK: BYŁEM OBRAŻONY NA BOKS

- Przerwa była spowodowana tym, że przez wszystkie perypetie z moimi byłymi promotorami troszkę się obraziłem na boks. Mateusz Borek złożył mi jednak bardzo fajną propozycję powrotu i cieszę się, że mogę zawalczyć na tak dużej gali - mówi Damian Jonak (39-0-1, 21 KO), który 21 kwietnia podczas gali Polsat Boxing Night w Częstochowie zawalczy z Lukasem Ndafolumą (11-1. 3 KO).
DEONTAY WILDER: JOSHUA I JEGO PROMOTOR BOJĄ SIĘ WALCZYĆ ZE MNĄ

Kilka dni temu Eddie Hearn, promotor Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO), po raz kolejny potwierdził, że po wygranej nad Josephem Parkerem (24-0, 18 KO) kolejnym wyborem powinien być Deontay Wilder (40-0, 39 KO), ale jeśli negocjacje będą się przeciągać, wówczas AJ zadebiutuje na rynku amerykańskim starciem z Jarrellem Millerem (20-0-1, 18 KO). Mistrz świata federacji WBC przekonuje z kolei, że sam Joshua i jego obóz unikają go jak tylko mogą.


ADAM BALSKI PRZED PBN: WIDZĘ MIEJSCE NAD LEWĄ RĘKĄ GRACZEWA

- Jest miejsce nad lewą ręką rywala, by uderzyć prawym, choć on również potrafi odpowiedzieć swoim prawym. Ale to ja wrócę do domu z pasem mistrza Polski - mówi Adam Balski (11-0, 8 KO), niepokonany pięściarz kategorii junior ciężkiej, który 21 kwietnia w Częstochowie skrzyżuje rękawice z Denisem Graczewem (16-6-1, 9 KO). Z Adamem porozmawialiśmy o przygotowaniach, nowym klubie w Kaliszu oraz samym przeciwniku. Zapraszamy.
WBSS: MAIRIS BRIEDIS REZERWOWYM W WALCE FINAŁOWEJ

Mairis Briedis (23-1, 18 KO) przegrał nieznacznie na punkty po świetnej walce z Aleksandrem Usykiem (14-0, 11 KO) w półfinale turnieju World Boxing Super Series. Łotysz stracił pas organizacji WBC kategorii junior ciężkiej, ale zyskał uznanie kibiców. Najbliższy pojedynek stoczy 11 maja w mieście Jeddah w Arabii Saudyjskiej podczas finałowej gali WBSS.


ROBERT PARZĘCZEWSKI O WALCE Z ANDRZEJEM SOŁDRĄ

W najbliższą sobotę Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO) spotka się z Andrzejem Sołdrą (14-5-1, 7 KO). - Szykuję się na jego najlepszą wersję. Na takiego Andrzeja, który pokonywał Kosteckiego - mówi pięściarz z Częstochowy. A przecież już cztery tygodnie później Parzęczewskiego czeka występ na PBN. Z tej okazji porozmawialiśmy z Robertem. Zapraszamy.

BRAHMER WYZNACZONY DO WALKI Z BETERBIJEWEM, BOSEL W KOLEJCE

Marcus Browne (21-0, 16 KO) był obowiązkowym pretendentem do pasa IBF wagi półciężkiej, ale wczoraj informowaliśmy Was o tym, że Amerykanin zaatakuje ostatecznie tron WBO i zasiadającego na nim Siergieja Kowaliowa (32-2-1, 28 KO). Walka ma się odbyć latem w Nowym Jorku. W związku z tym władze International Boxing Federation szybko zareagowały i wyznaczyły nowego challengera.