TRENER ORTIZA: W REWANŻU WILDER PRZEGRAŁBY W PIERWSZEJ RUNDZIE

Redakcja, El Nuevo Herald

2018-03-18

Szkoleniowiec Luisa Ortiza (28-1, 24 KO) jest przekonany, że pojedynek rewanżowy z Deontayem Wilderem (40-1, 34 KO) wyglądałby zupełnie inaczej. Jego zdaniem Kubańczyk zastopowałby rywala już w pierwszej rundzie.

Pięściarze skrzyżowali rękawice na początku marca na Brooklynie. Ortiz zachwiał przeciwnikiem w siódmej rundzie, ale ostatecznie sam został zastopowany w dziesiątej.

- Ortiz nie popełnił błędu w ósmej rundzie, tylko w siódmej. Chciał mu urwać głowę, a mógł się uspokoić i popracować nad tułowiem. Emocje wzięły górę, ale czegoś takiego nie da się wyćwiczyć - powiedział trener German Caicedo.

- Wilder nie ma obrony. Gdyby jednak walka potrwała dwanaście rund, nie wygralibyśmy na punkty. Powiedziałem Luisowi, że jak będą stać na środku ringu i nie będą zadawać ciosów, to Wilder wygra. Jemu trzeba ten tytuł wyrwać. Popracowalibyśmy nad błędami i w rewanżu znokautowalibyśmy go w pierwszej rundzie. [W początkowych rundach] oddaliśmy mu szacunek należny mistrzowi, ale ten facet ma tylko prawą ręką. Jeśli mu ją odebrać, to zostaje z niczym - dodał.

W walce z Ortizem Wilder po raz siódmy obronił pas WBC w wadze ciężkiej.