GASIJEW: JAKO DZIECKO CHCIAŁEM BYĆ JAK MIKE TYSON

Murat Gasijew (26-0, 19 KO), tak jak niegdyś Mike Tyson, ma przydomek "Żelazny". Rosjanin nie ukrywa, że w młodości słynny Amerykanin był jego idolem, jednak z czasem postanowił zbudować własną tożsamość.

- Jako dziecko oglądaliśmy z bratem program bokserski w telewizji, potem sam zacząłem boksować. Chciałem być jak Tyson, ale człowiek mądrzeje i zaczyna rozumieć, że musi być sobą, rozwijać się, a nie starać się być kimś innym. Można przejąć jakieś aspekty, które będą przydatne, ale nie można kogoś imitować, trzeba być sobą - podkreślił 24-latek.

Gasijew zmierzy się w kolejnym, planowanym na 11 maja pojedynku z Aleksandrem Usykiem (14-0, 11 KO). W stawce znajdą się wszystkie cztery najważniejsze pasy w wadze junior ciężkiej, a także Puchar im. Muhammada Alego dla zwycięzcy World Boxing Super Series.

Jeżeli Gasijew wygra, to być może przeniesie się do wagi ciężkiej i spróbuje nawiązać do sukcesów, jakie święcił w niej Tyson.

- To moje marzenie, ale na chwilę obecną boksuję w kategorii junior ciężkiej. Muszę wygrać następną walkę, zunifikować pasy, a potem porozmawiamy z zespołem o dalszych planach - oznajmił.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 17-03-2018 13:32:37 
Pomyśleć że Murat w wielu 24 lat ma już dwa pasy, a za kilka miesięcy mając niespełna 25 lat może osiągnąć wszystko co jest do wygrania w swojej kategorii..
Dla mnie zwycięzca WBSS w cruiser to będzie absolutna czołówka P4P
Lubię Usyka, to wielki sportowiec, ale w finale będę za Muratem..
 Autor komentarza: marcinm
Data: 17-03-2018 13:46:51 
to będzie bój dwóch kompletnych kozaków. Patrząc na prowadzenie zarówno Usyka jak i Gasiewa aż łezka w oku się kręci - coś świetnego. Przegrany tej walki i tak będzie nie do zaorania przez reszte czołówki, są po prostu najlepsi. Zwycięzca zostanie kolejną legenda, ktora zunifikowala wszystkie pasy. Ja stawiam i licze na Usyka, mimo że Murata tez lubie i życze mu dalszych sukcesów. Tak czy owak wygrany turnieju chyba nie za bardzo bedzie mial czego juz szukac w CW bo obijanie szeroko pojetej czolowki byloby bez sensu - spadla by motywacja itd. gdyby na horyzoncie byl jakis mlody gniewny tytan to jeszcze rozumiem, ale takiego nie widac. W czolowce zostali wszyscy obici: Główka, Breidis, Dorticos, Lebiedew, Diablo (tutaj to zarcik okazyjny)
 Autor komentarza: maltanowo
Data: 17-03-2018 13:59:29 
Raczej bym się nie zgodził że w czołówce WSZYSCY zostali obici. Diablo, Kudriaszow, Huck zgoda ale Breidis został wypunktowany i bardzo dobrze sobie radził. Z wielką chęcią zobaczyłbym jego walkę z Gassijewem. Również Główka tak jak Breidis został wypykany, choć ten jednak dość znacząco. W przypadku Krzyśka jednak można mówić o szczęściu że nie trafił na Murata bo było ciężkie KO.
Niemniej jednak zgodzę się z Tobą co do wagi zwycięstwa w tym turnieju. CW pokazała siłę... chociaż stój, przecież nie pokazali. W Polsce czy USA tylko pasjonaci znajdowali streamy.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 17-03-2018 14:27:34 
Facet to pięściarski Raymond Babbitt z filmu "Rainman" ale na przeciwko niego teraz

stanie bokserski David Copperfield i moim zdaniem Rosjanin nie podoła, chociaż

stawi opór Ukraińskiemu wirtuozowi.
 Autor komentarza: xionc
Data: 17-03-2018 16:12:29 
Nie wiem w jaki sposob Gasijew mialby wygrac z Usykiem, ale licze na dobra walke. Po raz pierwszy w historii junior ciezka jest ciekwasza od ciezkiej :)
 Autor komentarza: BadBlood
Data: 17-03-2018 16:41:26 
Stawiam na zwycięstwo usyka przez decyzje. Ma świetne nogi, obrone i technike. Będzie punktować Gasijewa na środku ringu. Murat pewnie będzie próbował zagonić Usyka do narożnika, a to nie będzie łatwe zadanie. W razie czego Aleksander zawsze będzie mógł klinczować... Zwycięzce chętnie zobaczył bym z Bellewem. Obydwaj byli by dla mnie faworytami w starciu z Anglikiem ale Tony mógłby im dać ciekawą walke.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 17-03-2018 18:13:15 
Iron Mike, Żelaznyj Murat. Jakoś to pierwsze brzmi lepiej.
 Autor komentarza: TRM
Data: 17-03-2018 20:01:43 
to będzie inna walka dla Murata niż starcie z Dorticiosem. tam to on czekał na kubańca, na początku spokojnie oddał inicjatywe, później się rozkręcając przeszedł do ofensywny. oczywiście do końca uważał na mocny cios yuniera. w finale gassijew będzie musiał szukać usyka w ringu. to ukrainiec będzie uciekał, punktował , kontrował. szaszka nie zechce dopuścić do bijatyki , nie da się zagonić do narożnika. ale abel sanchez to świetny trener, a murat to bardzo inteligentny zawodnik. na pewno zrobią wszystko aby wygrać tą walkę, ale tak procentowo to 60/40 dla usyka. ze względu na styl. bo ten "bez inwazyjny", techniczny boks zawsze może wygrać jeśli jego wykonawca potrafi to świetnie robić.
 Autor komentarza: Kilisonel
Data: 17-03-2018 20:52:25 
Z dwojga złego wolę Murata żeby wygrał, bo choć to rusek z tureckim imieniem to wydaje się sympatycznym gościem z klasą i ma naprawdę warunki na HW - petarda w łapie i postura konia pociągowego.
Usyk ma jednak bajeczną pracę nóg, a to też klucz do sukcesu i chyba to właśnie Ukrainiec wydaje się lekkim faworytem.
 Autor komentarza: lewis
Data: 18-03-2018 06:51:59 
Murat wykra,zobaczycie.

Zapamietajcie moj post.

Amen
 Autor komentarza: boxing
Data: 18-03-2018 16:50:18 
xionc

przez nokaut
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.