Archiwum wiadomości z dnia: 2018-03-13

 
ABELL DLA BOKSER.ORG: ADAMEK BĘDZIE WIELKIM WYZWANIEM

- Jeśli mam porównać ubiegłoroczną walkę z Zimnochem do tej kwietniowej, to moim zdaniem będzie to inny rodzaj trudności. Zimnoch i Adamek różnią się pod względem stylu - mówi w rozmowie z BOKSER.ORG najbliższy rywal 'Górala', Joey Abell (34-9, 32 KO). Amerykanin skrzyżuje rękawice z Tomaszem Adamkiem (52-5, 30 KO) 21 kwietnia podczas gali Polsat Boxing Night w Częstochowie.


W SOBOTĘ GALA BOKSU I K-1 W POZNANIU

W najbliższą sobotę 17 marca kibice boksu z Wielkopolski ponownie będą mieli okazję przeżywać sportowe emocje na żywo, a to za sprawą gali boksu i K-1, która rozpocznie się w Poznaniu o godz. 19 w hali UAM przy ul. Zagajnikowej. W walce wieczoru Patryk Szymański zmierzy się z Robsonem Assisem o pas Międzynarodowego Mistrza Polski.


MARCUS BROWNE KOLEJNYM RYWALEM KOWALIOWA?

Marcus Browne (21-0, 16 KO) jest teoretycznie obowiązkowym pretendentem do pasa IBF wagi półciężkiej, jednak Artur Beterbijew (12-0, 12 KO) ma swoje problemy z promotorem, byłym bądź wciąż obecnym, więc olimpijczyk z Londynu w reprezentacji USA szuka innych rozwiązań. Być może zamiast z Beterbijewem, spotka się niedługo z Siergiejem Kowaliowem (32-2-1, 28 KO).


ADAMEK: ABELL MA CZYM UDERZYĆ

- Ma czym uderzyć, przewrócił Krzyśka. Nie jest może bardzo odporny na ciosy, ale bije mocno. Ja jednak też mam swoje atuty i będę próbował je wykorzystać - mówi Tomasz Adamek (52-5, 30 KO), który 21 kwietnia w Częstochowie podczas gali "Polsat Boxing Night: Noc Zemsty" zmierzy się z Joeyem Abellem (34-9, 32 KO).MARIUSZ WACH: MOLINA BYWA NIEOBLICZALNY

Mariusz Wach (33-3, 17 KO) powróci do gry 25 maja podczas gali na stadionie PGE Narodowy. Tam czekać na niego będzie prawdopodobnie dwukrotny pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej i pogromca Tomka Adamka, Eric Molina (26-5, 19 KO). Mariusz docenia klasę rywala, ale wydaje się bardzo zmotywowany i pewny swego.
WIDEO: OTWARCIE KLUBU KKS BOKS KALISZ

W miniony weekend odbyła się ceremonia otwarcia nowego klubu - KKS Boks Kalisz. Właścicielem jest Michał Miklas, współpracujący blisko z Adamem Balskim (11-0, 8 KO), najsławniejszym kaliskim pięściarzem. Adam czasami sam prowadzi zajęcia, ale głównym trenerem jest Dariusz Kisiel. Zajęcia odbywają się w Kaliszu przy ulicy Chopina 23. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.


MICHAŁ LEŚNIAK: LUBIĘ RINGOWE WOJNY

Trenujący w Hamburgu Mołdawianin Oktavian Gratii (4-2, 2 KO) będzie rywalem Michała Leśniaka (7-1-1, 2 KO) na gali 'Próba Ognia' 24 marca w Dzierżoniowie, organizowanej przez Mariusza Grabowskiego i Mariusza Konieczyńskiego z grupy Tymex Boxing Promotion.