W SOBOTĘ GALA BOKSU I K-1 W POZNANIU

Redakcja, Informacja własna

2018-03-13

W najbliższą sobotę 17 marca kibice boksu z Wielkopolski ponownie będą mieli okazję przeżywać sportowe emocje na żywo, a to za sprawą gali boksu i K-1, która rozpocznie się w Poznaniu o godz. 19 w hali UAM przy ul. Zagajnikowej. W walce wieczoru Patryk Szymański (18-0, 9 KO) zmierzy się z 39-letnim Brazylijczykiem Robsonem Assisem (16-5, 9 KO) na dystansie 10 rund o pas Międzynarodowego Mistrza Polski w kategorii super półśredniej. Szymański wraca na ring po 10-miesięcznej przerwie, a poprzednią walkę również toczył w Poznaniu, gdzie po zaciętej walce pokonał na punkty Rafała Jackiewicza. Natomiast Assis miał ostatnio gorszą passę, notując trzy porażki z rzędu, jednak z bardzo dobrymi rywalami.

W pozostałych bokserskich pojedynkach poznańskiej gali sportów walki zobaczymy kolejną zawodową walkę popularnego w Poznaniu, dwukrotnego amatorskiego mistrza Polski Kamila Gardzielika (6-0, 2 KO) z Gruzinem Giorgi Jincharadze (14-9, 8 KO), oraz starcie zawodnika Boks Poznań Profi Team, pochodzącego z Ukrainy Aleksandra Streckiego (4-1, 2 KO) z Rusłanem Rodziwiczem (15-24, 14 KO) z Białorusi. Kibice zebrani w hali uniwersyteckiej będą także świadkami dwóch walk kobiet debiutujących na zawodowym ringu w barwach Boks Poznań Profi Team, Eweliny Pękalskiej, która zmierzy się z  Chorwatką Nevenką Mikulic (7-11, 5 KO) oraz Doroty Norek z Sonią Kłos (0-1).

Oficjalne ważenie zawodników odbędzie się 16 marca o godz. 14 na terenie Inea Stadionu, wejście od strony ulicy Ptasiej, I Trybuna, Strefa VIP. Wstęp dla kibiców na ważenie jest wolny, natomiast gala będzie biletowana.