MIKEY GARCIA: SPODZIEWAJCIE SIĘ MNIE W WADZE PÓŁŚREDNIEJ

Keith Idec, BoxingScene

2018-03-12

- Zdobycie tytułu w czwartym limicie to dla mnie prawdziwy zaszczyt i honor. Od teraz będę wymieniany obok takich zawodników jak Pacquiao czy Marquez. Jeszcze kilka walk i możecie się mnie spodziewać w wadze półśredniej - zapowiada znakomity Miguel Angel Garcia (38-0, 30 KO).

Amerykanin pokonując w niedzielę nad ranem czasu polskiego Siergieja Lipinieca (13-1, 10 KO) zdobył pas IBF dywizji junior półśredniej. Wcześniej był mistrzem w wadze piórkowej, super piórkowej i lekkiej. - Mogę jeszcze wrócić do wagi lekkiej, by zunifikować wszystkie pasy. Ale kilka walk później możecie się już mnie spodziewać w półśredniej - mówi Mikey.

- On chce walczyć w przyszłości z takimi zawodnikami jak Errol Spence Jr czy Keithem Thurmanem. Chce najlepszych i żadne wyzwanie nie jest dla niego zbyt duże - stwierdził promotor Richard Schaefer. - Tylko wielkie wyzwania mogą sprawić, że zostanę zapamiętany jako ktoś wielki. A na tym mi zależy. Kibice nie akceptują mistrzów, którzy dobierają sobie łatwych przeciwników - zakończył Garcia.