PBN: DAMIAN WRZESIŃSKI vs MICHAŁ CHUDECKI

Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) już 21 kwietnia powróci do ringu podczas gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty. W Częstochowie zmierzy się z aktualnym mistrzem Polski w wagi lekkiej Damianem Wrzesińskim (13-1-1, 5 KO). Pojedynek na dystansie ośmiu rund w kategorii super lekkiej rozpocznie galę PBN: "Noc Zemsty".

Chudecki przygodę z boksem rozpoczął już w wieku dziewięciu lat, kiedy za sprawą brata Krzysztofa stawiał pierwsze kroki pięściarskie w klubie Warta Śrem. Szybko pokazał swój ponadprzeciętny talent, a w boksie olimpijskim odnosił liczne sukcesy - czterokrotnie zdobywał tytuł Mistrza Polski, trzykrotnie wicemistrzostwo Polski i dwa razy stawał na najniższym podium w Mistrzostwach Unii Europejskiej.

W zawodowym boksie Chudecki stoczył czternaście pojedynków, z których jedenaście zakończyło się jego zwycięstwami. W ostatnich miesiącach pięściarz przechodził rehabilitację po operacji barku i powrócił ze Stanów Zjednoczonych do Polski.

Za oceanem stoczył dwa pojedynki z niepokonanymi pięściarzami - walka z Louisem Cruzem zakończyła się jego wygraną, a w konfrontacji z Kevinem Wattsem musiał uznać wyższość swojego rywala. Doświadczenie zdobywał trenując m.in. z Floydem Mayweatherem Jr, Dannym Garcią, Jorge Linaresem czy Yuriokisem Gamboą.

Chudecki wystąpi w walce rozpoczynającej galę w Częstochowie. Pojedynek został zakontraktowany w limicie wagi super lekkiej na dystansie ośmiu rund, a jego rywalem będzie Damian Wrzesiński. Pięściarze doskonale znają się z ringów olimpijskich. Swojego czasu reprezentowali nawet barwy tego samego poznańskiego klubu i wielokrotnie konfrontowali swoje umiejętności umiejętności.

- Dla mnie to kolejna walka, którą muszę powrócić na odpowiednie tory. Damian dostał szansę występu na takiej dużej gali, będzie zmotywowany, ale ja dam z siebie wszystko, aby to moja ręka powędrowała do góry - mówi Chudecki.

Wrzesiński na zawodowym ringu stoczył piętnaście walk i aż trzynastokrotnie wychodził z ringu zwycięski. W lutym 2018 roku zdobył mistrzostwo Polski w kategorii lekkiej pewnie pokonując na punkty Marka Laskowskiego. Dla Wrzesińskiego konfrontacja z Chudeckim będzie z pewnością największym wyzwaniem w zawodowej karierze, ale poznaniak zdaje sobie sprawę, że ma sporo do udowodnienia, a zwycięstwo może otworzyć mu drzwi do jeszcze większych wyzwań.

- Szanuję Michała jako sportowca, ale dostaję szansę, której nie mogę wypuścić z rąk. Mam dodatkowo sporo do udowodnienia w ringu Michałowi i to dodaje mi tylko jeszcze więcej motywacji – powiedział Wrzesiński.

Bilety na galę "Polsat Boxing Night: Noc Zemsty" dostępne na ebilet.pl >>>

Karta walk gali PBN "Noc Zemsty":
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs TBA
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Graczew (16-6-1, 9 KO)
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs TBA
Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)
Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: leon84
Data: 09-03-2018 20:11:10 
Całkiem nieźle zapowiada się ta gala.Jak zwykle Parzęczewski dostał tylko słabego zawodnika.No ale wiadomo tu chodzi o marketing.Reszta walk dosyć ciekawa.
 Autor komentarza: didier89
Data: 09-03-2018 23:31:44 
CHudecki na amatorce tyle razy wygrał z Wrzesińskim że chyba wynik jest juz znany
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 11-03-2018 12:46:31 
@dider89

Dlatego właśnie gala nazywa się noc zemsty.
Ciekawa walka, tak naprawdę druga najciekawsza zaraz po walce Mastera.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.