BROOK: ZNISZCZĘ SPENCE'A W JUNIOR ŚREDNIEJ

Rafał Olszewski, skysports.com

2018-03-08

Kell Brook (37-2 26 KO) ostrzega Errola Spence`a Jr (23-0 20 KO) że ten "Nic mu nie zrobi" w kategorii junior średniej.

Pierwszą potyczkę tych dwóch zawodników Brook przypłacił kontuzją oczodołu, a walka zakończyła się przez nokaut na korzyść Spence'a w jedenastej rundzie.

Jakiś czas temu promotor Brytyjczyka, Eddie Hearn, stwierdził:

- W wadze półśredniej Brook nie mógł pokazać wszystkiego. Z Errolem nie wygrał tylko dlatego, że wiele kosztowało go zbijanie wagi. W junior średniej by z nim wygrał, nie mam co do tego wątpliwości. To jest jego waga.

Po przenosinach do wyższej kategorii, Brook w pierwszym pojedynku znokautował Siergieja Rabczenkę już w drugiej rundzie. - Po moim zwycięstwie nad Rabczenką Spence od razu odniósł się do mnie na twitterze, powinien iść własną drogą. On wiedział wtedy, że go mam, radziłem sobie z nim i obijałem go, jednak z okiem nie było najlepiej i czołg nie działał, jak powinien, ale teraz jestem terminatorem, nic mi nie zrobi, teraz mam solidny silnik i mnóstwo paliwa w zbiorniku.

Errol Spence Jr po zdobyciu tytułu w walce z Brookiem obronił go raz, wygrywając z Lamontem Petersonem. Kolejna obrona będzie miała miejsce 16 czerwca przeciwko Carlosowi Ocampo.

- Może zostawić swój tytuł bez tracenia go i przejść na rewanż do junior średniej, bądź wagi umownej. Pokonam go w nowej wadze, po prostu go zniszczę - dodał Brook.