NASI SPARUJĄ

Najbliższe tygodnie będą niezwykle ważne dla polskiego boksu zawodowego. Kilku pięściarzy stoczy ważne walki, a teraz właśnie sparują w ramach przygotowań. Kto z kim? Oto krótki raport.

Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) szykuje się do rewanżu z Youri Kalengą (23-4, 16 KO) za nieznaczną porażkę sprzed czterech lat. "Master" zrobił kilka rund z Michałem Cieślakiem (15-0, 10 KO), który wystąpi 7 kwietnia w Legionowie. Masternak zaboksuje z Kalengą dwa tygodnie później w Częstochowie.

Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO) również ma pokazać się kibicom w Częstochowie, ale najpierw - 24 marca, skrzyżuje rękawice w Dzierżoniowie z Andrzejem Sołdrą (14-5-1, 7 KO). W Dzierżoniowie drugi zawodowy pojedynek stoczy również utalentowany 18-latek Oskar Kapczyński (1-0, 1 KO) i to właśnie Oskar sparuje regularnie z Parzęczewskim.

Artur Szpilka (20-3, 15 KO) tryska dobrym humorem po podjęciu współpracy z Andrzejem Gmitrukiem. "Szpila" ma pokazać się na Stadionie Narodowym pod koniec maja, a w tej chwili sparuje z Siergiejem Werwejką (8-1, 6 KO).

I na koniec Maciej Sulęcki (26-0, 10 KO), czyli ten, przed którym najtrudniejsze zadanie. "Striczu" 28 kwietnia spotka na swojej drodze znanego Daniela Jacobsa (33-2, 29 KO). Najwyżej notowany Polak w wadze średniej ma za sobą pierwszy sparing. Dziś zrobił osiem rund z naszą nadzieją wagi półciężkiej - Pawłem Stępniem (8-0, 7 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.