TAKAM SPARINGPARTNEREM JOSHUY NA FINISZU PRZYGOTOWAŃ

Redakcja, Boxing News And Views

2018-03-07

Anthony Joshua (20-0, 20 KO) wkracza w fazę najważniejszych sparingów przed planowaną na 31 marca unifikacyjną walką z Josephem Parkerem (24-0, 18 KO). Lepszy z tej dwójki zagarnie pasy WBA/IBF/WBO królewskiej kategorii.

Dobór sparingpartnerów na tym poziomie jest niezwykle ważny i nikt pieniędzy nie oszczędza. Obóz Anglika zaprosił na sparingi Carlosa Takama (35-4-1, 27 KO), czyli... ostatniego rywala AJ-a. Kameruńczyk to twardziel i momentami stawiał twardy opór championowi. Na pewno więc i na sparingach będzie ostro. Ale to nie jedyna jego zaleta, bo przecież Takam w przeszłości stoczył również pojedynek z Parkerem. W starciu o miano pretendenta do pasa WBO przegrał na wyjeździe nieznacznie na punkty, choć na neutralnym terenie werdykt mógł pójść w drugą stronę.

WSZYSTKO O WALCE JOSHUA vs PARKER >>>

- Nie chcieliśmy ściągać po prostu sparingpartnera, tylko zawodnika z mistrzowskimi aspiracjami. Anthony ma sześciu innych zawodników na sali, ale nam bardzo zależało, by znalazł się u nas również Takam. Sam Anthony na to naciskał - przyznał Eddie Hearn, promotor Joshuy.