GOŁOWKIN NADAL BĘDZIE SIĘ PRZYGOTOWYWAĆ DO WALKI Z CANELO

Steve Kim, boxingscene.com

2018-03-06

Promotor Giennadija Gołowkina (37-0-1, 33 KO) poinformował, że pomimo pozytywnego wyniku testu antydopingowego Saula Alvareza (49-1-2, 34 KO) Kazach nadal będzie się przygotowywał do walki z Meksykaninem, która ma się odbyć 5 maja w Las Vegas.

- Będziemy kontynuować przygotowania tak, jakby walka miała się odbyć, chyba że usłyszymy coś innego od Komisji Sportowej Stanu Nevada - oświadczył Tom Loeffler.

W organizmie "Canelo" wykryto klenbuterol, który, jak twierdzi Meksykanin, pochodzi z zanieczyszczonego mięsa. Eric Gomez, prezydent promującej go stajni Golden Boy Promotions, jest przekonany, że 27-latek będzie mógł zgodnie z planem zmierzyć się w maju z Gołowkinem.

- Jestem pewien, że wszystko będzie dobrze. Przeprowadzą dodatkowe badania, ale jestem spokojny. To są śladowe ilości - stwierdził.

Dodał, że Alvarez zanieczyszczone mięso zjadł w Meksyku, gdzie sportowcy mają to "nieszczęście", że do żywności dodawane są różne dodatki i nie jest ona poddawana takim kontrolom jak w USA.

Śledztwo w sprawie pozytywnego wyniku testu wszczęła już Komisja Sportowa Stanu Nevada. To ona zdecyduje, czy rewanż "Canelo" z "GGG" będzie mógł się odbyć.