W MAJU WALKA CHISORY Z TAKAMEM?

Redakcja, Sky Sports

2018-03-05

Joseph Joyce liczył na starcie z Dereckiem Chisorą (27-8, 19 KO), ale jego sławny rodak ma inne plany. Trwają bowiem zaawansowane negocjacje w sprawie jego walki z Carlosem Takamem (35-4-1, 27 KO).

Kameruńczyk z francuskim paszportem pozostawił po sobie pod koniec października w Wielkiej Brytanii bardzo dobre wrażenie. Przegrał co prawda z Anthonym Joshuą, mistrzem WBA/IBF wagi ciężkiej, lecz momentami toczył z nim walkę jak równy z równym, polegając ostatecznie w dziesiątej rundzie. Promujący niedawnego pretendenta Christian Cherchi potwierdził, że on i jego zawodnik zaakceptowali już wszystkie "opcje" i do ustalenia pozostała już tylko gaża. A co do pieniędzy z Eddie Hearnem jest łatwiej się dogadać niż w sprawie innych podpunktów w kontrakcie.

- Carlosowi podoba się umowa i jeśli pieniądze będą się zgadzać, to nie ma problemu. W tym tygodniu porozmawiam dłużej z Hearnem na ten temat i być może do końca miesiąca wszystko już podopinamy - przyznał Cherchi.

Pojedynek pomiędzy Chisorą a Takamem miałby odbyć się w maju. Być może nawet na gali Bellew vs Haye II.

- Chisora jest trochę szalony, ale to dobry facet i trudny przeciwnik. Pierwsza wizyta w Wielkiej Brytanii bardzo mi przypadła do gustu i chętnie tam wrócę. Nasze starcie będzie ekscytujące - dodał sam Takam.