HEARN: JOSHUA MA OBSESJĘ. W WALCE Z PARKEREM BĘDZIE LŻEJSZY

Redakcja, Sky Sports

2018-02-28

Anthony Joshua (20-0, 20 KO) ma być w walce z Josephem Parkerem (24-0, 18 KO) o kilka kilogramów lżejszy niż w poprzednich pojedynkach.

Przed starciem z Władimirem Kliczką w kwietniu ubiegłego roku Anglik ważył 113,4 kg. Jeszcze więcej - 115,2 kg - wniósł na wagę w październiku, kiedy boksował z Carlosem Takamem.

- Nie widzę możliwości, by ważył teraz więcej niż 111,6 czy 112 kg. To byłoby o ponad 3 kg mniej niż przy okazji ostatniej walki. A może będzie jeszcze lżejszy - mówi Eddie Hearn, promotor zunifikowanego mistrz IBF i WBA w wadze ciężkiej.

- Kiedy rozmawialiśmy przez FaceTime, wszedł na wagę, a ta pokazała 111,1 kg. Była to niedziela, koniec weekend, podczas którego mógł więcej jeść. Od czasu walki z Takamem bez przerwy myśli, co może zrobić, aby się rozwinąć, aby nabrać smukłości, poprawić lewy prosty, pracę nóg. Ma obsesję na punkcie rozwoju. W ubiegłym tygodniu oglądałem jego 12-rundowy sparing. Praca nóg bardzo mu się polepszyła, ma szybsze nogi i ręce, czuje się świetnie - dodaje.

Pojedynek Joshua-Parker odbędzie się 31 marca na Principality Stadium w Cardiff. Poza wspomnianymi pasami IBF i WBA w stawce znajdą się też tytuł WBO i mniej znaczący IBO.