WARD: KOWALIOW NIECH SIĘ SKUPI NA INNYCH, JA JESTEM NA EMERYTURZE

Redakcja, SecondsOut

2018-02-25

Przebywający od kilku miesięcy na bokserskiej emeryturze Andre Ward (32-0, 16 KO) poinformował, że nie ma w tej chwili planów powrotu na ring.

O potencjalnym powrocie 34-latka zrobiło się głośno w styczniu, kiedy napisał na Twitterze, że waży 199 funtów (90,2 kg) i pracuje "nad czymś wyjątkowym". Natychmiast zaroiło się od plotek, że Amerykanin ruszy na podbój wagi junior ciężkiej albo nawet ciężkiej.

- Niczego nigdy nie mówiłem na temat wagi ciężkiej. Po prostu napisałem, ile ważę. Jestem szczerym człowiekiem. Nie mówiłbym, że przechodzę na emeryturę, gdybym naprawdę nie miał takiego zamiaru. Ale koniec końców boksem zajmowałem się przez 23 lata. Mój organizm ciągle jest przyzwyczajony do pracy. Tak że będę cały czas w gotowości, choć nie mam żadnych planów, żeby wracać - oznajmił.

Chęć kolejnej walki z Wardem wyraża Siergiej Kowaliow (31-2-1, 27 KO), który w ostatnich latach dwukrotnie z nim przegrał.

- Nie powinien teraz mówić o Andre Wardzie, tylko skupić się na innych rywalach. Za tydzień ma walkę. Poza tym czeka na niego na przykład Dmitrij Biwoł. Ja jestem na emeryturze - skomentował "S.O.G.".

Kowaliow kolejny pojedynek stoczy 3 marca w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Jego rywalem będzie Igor Michalkin (21-1, 9 KO).