SANCHEZ: USYK NIE WALCZYŁ Z KIMŚ TAKIM JAK GASIJEW

Redakcja, boxingtalk.com

2018-02-23

Trener Abel Sanchez jest pewny zwycięstwa Murata Gasijewa (26-0, 19 KO) nad Aleksandrem Usykiem (14-0, 11 KO) w finale turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej.

- Usyk nie walczył jeszcze z kimś takim jak Murat. Gasijew jest znacznie bardziej agresywny niż jego poprzedni rywale. Będziemy musieli go naciskać, cały czas trzymać przy linach. Trzeba będzie się upewnić, że Murat cały czas będzie przy nim, a jeśli to zrobimy, to wygramy - oznajmił.

Walka finałowa ma się odbyć 11 maja w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej. W razie zwycięstwa Gasijew może potem przejść do kategorii ciężkiej.

- Mówiłem już o tym kilka lat temu, ale jeśli będą jakieś niedokończone sprawy w junior ciężkiej, to będę chciał, żeby się nimi zajął, zanim zmieni wagę. Nie chcę, żeby potem wracał do junior ciężkiej. Chciałbym bardziej zdecydowanego zwycięstwa z Lebiediewem. Wiem, że to byłaby duża walka w Rosji. Wiem też, że Tony Bellew wyraża chęć walki ze zwycięzcą WBSS. Nie mam nic przeciwko takiemu pojedynkowi. Chcę, żeby Murat wyczyścił tę wagę, a potem poszedł w gorę - stwierdził Sanchez.