KOWALIOW: JESTEM TERAZ BARDZO ZMOTYWOWANY

Redakcja, boxingscene.com

2018-02-23

Były zunifikowany mistrz wagi półciężkiej, a obecnie posiadacz tytułu WBO Siergiej Kowaliow (31-2-1, 27 KO) twierdzi, że dopiero teraz zaczyna boksować na miarę swoich możliwości.

Kilka miesięcy temu Rosjanin rozstał się z trenerem Johnem Davidem Jacksonem i zatrudnił na jego miejsca Abrora Tursunpułatowa.

- Znajduję się pod jego stuprocentową kontrolą. To on układa plan treningowy, decyduje, o której mam wstawać i kłaść się spać. Rozmawiamy o moim odżywianiu, omawiamy dosłownie wszystko - mówi 34-letni pięściarz.

"Krusher" kończy w tej chwili przygotowania do potyczki ze swoim rodakiem Igorem Michalkinem (21-1, 9 KO), która odbędzie się 3 marca w Nowym Jorku. Jego przeciwnik jest mańkutem, więc na sparingach Kowaliowowi pomagali bokserzy walczący z odwrotnej pozycji.

- Z każdym dniem, z każdym sparingiem czułem się coraz lepiej, coraz bardziej komfortowo. Jestem teraz bardzo zmotywowany i gotowy na wszystko. My, Rosjanie, jesteśmy mentalnie tak przygotowywani, by nigdy się nie cofać, zawsze walczyć do końca - stwierdził.