HEARN PLANUJE W SIERPNIU DOPROWADZIĆ DO WALKI JOSHUA vs MILLER

Keith Idec, Boxingscene

2018-02-20

Wiele wskazuje na to, że Jarrell Miller (20-0-1, 17 KO) będzie latem oponentem mistrza świata federacji WBA i IBF w wadze ciężkiej Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO). Warunek? Obaj pięściarze muszą wygrać swoje najbliższe pojedynki.

Przypomnijmy, że AJ 31 marca w Cardiff podejmie czempiona WBO Josepha Parkera, zaś Miller miesiąc później w Nowym Jorku zawalczy z Johannem Duhaupasem.

- Kiedy patrzysz na amerykańską scenę wagi ciężkiej, to widzisz, że Miller jest jednym z absolutnie topowych zawodników. Mimo to uważam, że jego pojedynek z Duhaupasem jest tym z serii 50-50. Ostatni występ Jarrella nie należał do najlepszych, choć z drugiej strony na tle Wacha trudno jest dobrze wypaść. Mimo to wygrał przed czasem, a to imponujące - mówi promotor Eddie Hearn.

- To jest walka, którą Jarrell Miller może udowodnić, że jest gotowy na mistrzowską szansę. Jeśli Deontay Wilder nadal pozostanie w świecie fantazji, to w sierpniu będziemy chcieli doprowadzić do starcia Joshua vs Miller. Jestem w kontakcie z zarządzającym halą Barclays Centre Brettem Yormarkiem, uzgodniliśmy już, że kolejna walka Anthony'ego odbędzie się właśnie w tej arenie. Jeśli Wilder się na nią nie zgodzi, to właśnie Miller będzie rywalem Joshui, o ile oczywiście pokona Duhaupasa. Taki jest plan. AJ na razie nie myśli jednak o sierpniu, teraz skupia się wyłącznie na Parkerze. Planowanie przyszłości to moje zadanie, a przyszłością Anthony'ego są występy w Ameryce - obwieścił szef grupy Matchroom Boxing.