NIEKY HOLZKEN RYWALEM SMITHA W PÓŁFINALE WBSS

Redakcja, Informacja prasowa

2018-02-20

Niepokonany w boksie Holender Nieky Holzken (13-0, 10 KO), lepiej znany jako kickbokser i były mistrz GLORY,, zmierzy się z Callumem Smithem (23-0, 17 KO) w sobotnim półfinale turnieju World Boxing Super Series w wadze super średniej.

Smith miał walczyć z Jurgenem Brahmerem (49-3, 35 KO), ale Niemiec ma grypę i do soboty się nie wykuruje. Organizatorzy szybko sięgnęli na ławkę rezerwowych, której skład ustalono jeszcze przed rozpoczęciem WBSS, i wyznaczyli do walki 34-letniego Holendra.

Holzken ma na koncie 105 walk w kick-boxingu, w tym 90 zwycięstw (46 przed czasem), 14 porażek (4 przed czasem) i 1 walkę, którą uznano za nieodbytą. W boksie zawodowym zadebiutował w marcu 2013 roku, a ostatnio przygotowywał się do pojedynku z Dmitrijem Czudinowem.

- Czekałem na taką szansę. Zgodziłem się być rezerwowym, tak więc jestem w świetnej formie, gotowy do walki. Widziałem wiele pojedynków Calluma. Analizuję każdego rywala w mojej kategorii wagowej. To dobry zawodnik, obaj mocno bijemy na korpus. Szykuje się świetna walka - oznajmił Holender.

Zwycięzca sobotniej potyczki awansuje do finału WBSS, w którym czeka na niego George Groves (28-3, 20 KO).