TRENER PARKERA: JOSHUA NIE MA NOKAUTUJĄCEGO CIOSU

Redakcja, fighthype.com

2018-02-19

Anthony Joshua (20-0, 20 KO) znokautował jak dotąd wszystkich rywali na zawodowym ringu, ale trener Josepha Parkera (24-0, 18 KO) wątpi, aby Anglik dysponował pojedynczym nokautującym ciosem.

- Parker miał kilka nokautów po jednym ciosie. Nie wiem, czy Joshua rzeczywiście ma nokautujące uderzenie. On musi trafić rywala czterema czy pięcioma ciosami [żeby padł]. Fakt, to bardzo mocne ciosy, ale powiem wam, że nigdy nie widziałem, żeby ktoś trafił Parkera choćby serią dwóch ciosów, a co dopiero czterech czy pięciu. Można go oczywiście trafić jednym, ale nie widziałem, aby Joshua kogokolwiek znokautował pojedynczym uderzeniem - oznajmił Kevin Barry.

Parker zmierzy się z Joshuą 31 marca na Principality Stadium w Cardiff. Nowozelandczyk nie jest faworytem, jednak Barry podkreśla, że jeśli jego podopieczny pokaże to, co pokazuje na sali treningowej, nie tylko pokona, ale i znokautuje przeciwnika.

- Kiedy Joseph boksuje na miarę swoich możliwości, pięknie się to ogląda. Chcę, żeby pokazał Joshui i całemu sportowemu światu to, co ja widzę w gymie. Tego, co on tam robi, nie potrafi żaden inny zawodnik wagi ciężkiej. Chcę, żeby to pokazał tego jednego wieczoru, 31 marca, a wtedy opuścimy ring przed czasem. Nie proszę o coś, czego nie ma, o to, by był kimś innym. Po prostu chcę, żeby pokazał to, co pokazuje w gymie - stwierdził.

W stawce marcowej walki znajdą się pasy IBF, WBA Super, WBO oraz IBO w wadze ciężkiej.