GROVES OPUŚCIŁ SZPITAL. 'BĘDZIE OK, TO JA WYSTĄPIĘ W FINALE'

George Groves (28-3, 20 KO) jest dobrej myśli po prześwietleniu barku i zapewnia, że to on wystąpi w finale turnieju World Boxing Super Series w kategorii super średniej.

29-latek doznał kontuzji w sobotnim pojedynku półfinałowym z Chrisem Eubankiem Jr (26-2, 20 KO) w Manchesterze. Po walce trafił do szpitala, a w tej chwili czeka na diagnozę.

- Miałem prześwietlenie, jutro pójdziemy do specjalisty i wszystkiego się dowiemy. Jestem pewny, że nie będzie żadnego dużego problemu. Taki by był tyko wtedy, gdyby doszło do uszkodzenia kości, a prześwietlenie tego nie wykazało. Myślę, że będzie OK - oznajmił Groves w niedzielny poranek.

Z powodu urazu pod znakiem zapytania stanął udział Grovesa w finale WBSS. Ten wstępnie planowany jest na 2 czerwca, ale być może organizatorzy będą musieli wszystko przełożyć na późniejszy termin.

- Do 2 czerwca nie zostało wiele czasu, to jakieś czternaście czy piętnaście tygodni, a obóz trwa dwanaście. Miałbym więc tylko parę tygodni przerwy, a potem musiałbym wrócić do treningów. Zobaczymy, co powie specjalista, jak dużo czasu minie, zanim znowu będę mógł uderzać tą ręką - stwierdził "Święty Jerzy".

Groves nie bierze pod uwagę możliwości, aby ktoś mógł zająć jego miejsce i zaboksować w finale.

- Kto miałby mnie zastąpić? Zrobimy tę walkę. Termin finał nie jest chyba jeszcze zaklepany. Mamy całe lato, żeby to zrobić. Gwarantuję, że to ja zaboksuję w finale, nie mogę tylko jeszcze zagwarantować, kiedy ten pojedynek się odbędzie - powiedział.

Rywalem Grovesa w decydującym pojedynku będzie zwycięzca walki Smith-Brahmer, która w sobotę odbędzie się w Norymberdze.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: miguelangelcotto
Data: 18-02-2018 16:05:03 
Te turnieje są genialne, najlepsi walczą z najlepszymi. Weryfikacje, wojny, niespodzianki i boks na najwyższym poziomie. Więcej takich inicjatyw!
 Autor komentarza: MLJ
Data: 18-02-2018 16:46:48 
Z tymi najlepszymi w super średniej to tak nie do końca..
Brak Ramireza, DeGale, Benavideza czy Dirrelów to jednak spora dziura.
Ale zgadzam się że w WBSS 168 mieliśmy co najmniej dwie niespodzianki i ogólnie dobre walki..
 Autor komentarza: teanshin
Data: 18-02-2018 21:10:50 
Podobno zwichnął bark, taki uraz to lipa, będzie się odnawiał, szczególnie w takim sporcie z taką intensywnością. Być może kariera Grovsa dobiega końca, choć tego mu nie życzę.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 19-02-2018 00:11:21 
Zawsze może sobie nastawić jak Martin Riggs w lethel Weapon :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.