NASEEM HAMED: EUBANK JR POWINIEN ZAKOŃCZYĆ KARIERĘ

Redakcja, The Mirror

2018-02-18

Chris Eubank Jr (26-2, 20 KO) ma dopiero 28 lat, ale po sobotnim występie słynny "Prince" Naseem Hamed wysyła Anglika na emeryturę.

Na ringu w Manchesterze Eubank przegrał jednogłośnie na punkty z George'em Grovesem (28-3, 20 KO). Wielu wróżyło 28-latkowi wygraną i kolejne sukcesy w przyszłości, ale Groves obnażył wszystkie jego słabe strony.

- Ten gość buja w obłokach, nie znajduje się na tym poziomie, na którym myśli, że się znajduje - oznajmił po walce Hamed.

- Wiem, że to brzmi okropnie, ale myślę, że powinien zakończyć karierę. Nie ma mocnego ciosu, a w tym sporcie musisz go mieć, żeby się w razie czego wyratować. Musisz być w stanie przewrócić rywala. Rzucił się na Grovesa, ale nic mu nie zrobił, nawet wtedy gdy George miał zwichnięty bark - dodał.

Hamed sam w młodym wieku zawiesił rękawice na kołku - ostatnią walkę stoczył właśnie w wieku 28 lat. Miało to miejsce w 2002 roku, kiedy pokonał Manuela Calvo. Był to jego powrót na ring po porażce przeszło rok wcześniej z Marco Antonio Barrerą.

Eubank bynajmniej nie zamierza iść w ślady "Prince'a. Na konferencji prasowej po pojedynku z Grovesem wyraził chęć stoczenia pojedynku rewanżowego.