EUBANK SR KRYTYKUJE SYNA: TO NIE BYŁ ŻADEN WYSTĘP

Redakcja, iFL TV

2018-02-18

Ojciec Chrisa Eubanka Jr (26-2, 20 KO) skrytykował postawę syna w przegranym jednogłośną decyzją sędziów pojedynku z George'em Grovesem (28-3, 20 KO).

- To nie był żaden występ - odparł Chris Eubank Sr na pytanie dziennikarza, jak oceniłby występ syna. - Chrisa stać dużo więcej niż to, co dzisiaj pokazał. Zero kombinacji, walczył bardzo siłowo. Ale OK, uczysz się całe życie. Co do George'a, stoczył bardzo poprawną walkę. Ciągle robił zwody, udawał, że atakuje, ale nie atakował. Kiedy zaś junior się do niego dopadł, ten klinczował. Perfekcyjna taktyka.

Dodał, że jego zdaniem werdykt sędziów był słuszny. Nadmienił, że syn uważa podobnie, a ten wszedł mu wtedy w słowo: - Muszę obejrzeć tę walkę. Sądzę, że zrobiłem dość w późniejszych rundach, żeby wygrać, ale muszę ją zobaczyć. Nie miałem takiego obrazu, jaki mieli kibice i sędziowie.

Ci po dwunastu rundach punktowali 117-112, 116-112 i 115-113. Groves tym samym dołożył pas IBO do posiadanego już przez siebie WBA Super. Awansował też do finału turnieju World Boxing Super Series w wadze super średniej.