EUBANK JR: MOŻE TROCHĘ NIE DOCENIŁEM GROVESA

Redakcja, iFL TV

2018-02-18

Chris Eubank Jr (26-2, 20 KO) twierdzi, że to on powinien był zostać ogłoszony zwycięzcą walki z George'em Grovesem (28-3, 20 KO), która w sobotę późnym wieczorem odbyła się na ringu w Manchesterze.

- Sądzę, że zrobiłem w późniejszych rundach dość, aby wygrać. George miał bardzo dobrą taktykę. Należy mu się szacunek. Teraz jest w szpitalu, mam nadzieję, że wszystko z nim w porządku - oznajmił na konferencji prasowej po pojedynku.

- Czy go trochę nie doceniłem? Może. Nie jestem naturalnym zawodnikiem wagi super średniej, czułem różnicę gabarytów - dodał.

W trakcie spotkania z dziennikarzami 28-latek skarżył się na częste zderzenia głowami. W wyniku jednego z nich, uznanego przez sędziego ringowego za przypadkowe, Eubank doznał głębokiego rozcięcia nad prawym okiem.

- George wielokrotnie uderzył mnie głową. Nie wiem, dlaczego sędzia nie odebrał mu ani jednego punktu. Tak to jest. To walka jeden na jednego, robisz, co możesz, żeby wygrać. Przez właściwie całą walkę nic nie widziałem na prawe oko. Wpłynęło to na mój styl - stwierdził.

Po dwunastu rundach sędziowie punktowali 117-112, 116-112 i 115-113 dla Grovesa, który awansował tym samym do finału turnieju World Boxing Super Series. 29-latek nie mógł wziąć udziału na konferencji prasowej z uwagi na kontuzję barku, której nabawił się w finałowej rundzie.