CO Z FINAŁEM WBSS? ORGANIZATORZY ZANIEPOKOJENI KONTUZJĄ GROVESA

Redakcja, Sky Sports

2018-02-18

Kontuzja, której George Groves (28-3, 20 KO) nabawił się w walce z Chrisem Eubankiem Jr (26-2, 20 KO), stawia pod znakiem zapytania finał turnieju World Boxing Super Series.

29-latek doznał urazu w ostatniej rundzie. Po pojedynku trafił do szpitala, a wkrótce powinniśmy poznać diagnozę lekarzy i dowiedzieć się, kiedy Anglik będzie mógł powrócić na ring.

- Ta kontuzja to duże zmartwienie dla całego turnieju. Zdrowie Grovesa jest najważniejsze. Powiedział, że czuje się tak, jakby zwichnął bark. Nastąpiło to chyba w pięćdziesiątej sekundzie ostatniej rundy. Nie było mowy o rzucaniu ręcznika, bo przecież wyraźnie prowadził na punkty. A przynajmniej powinien był prowadzić. Myślę, że punktacja sędziów była zbyt wyrównana - oświadczył Shane McGuigan, trener Grovesa.

Sędziowie punktowali 117-112, 116-112 i 115-113. Groves awansował tym samym do finału WBSS, w którym ma się zmierzyć ze zwycięzcą zaplanowanej na najbliższą sobotę walki Smith-Brahmer. Kalle Sauerland, jeden z promotorów turnieju, podkreśla, że na razie nie sposób określić, co będzie dalej z walką finałową.

- Mamy wyznaczony termin, w którym chcemy zakończyć turniej. Nie będę teraz się wdawać w szczegóły, poczekamy do poniedziałku. Nie tracimy nadziei. Przy tego typu kontuzjach możliwy jest szybki powrót do treningów. Nikt jednak nie będzie znał rozmiarów urazu, dopóki prześwietlenia nie przeanalizują eksperci - powiedział.