EUBANK SR: SĘDZIA MUSI UWAŻAĆ, ŻEBY NIE BYŁO JAK Z BLACKWELLEM

Ojciec Chrisa Eubanka Jr (26-1, 20 KO) zaapelował do sędziego, aby miał w pamięci to, co stało się z Nickiem Backwellem, i miał dziś wieczorem oko na George'a Grovesa (27-3, 20 KO), rywala jego syna.

Blackwell zasłabł w ringu po walce z Eubankiem Jr w marcu 2016 roku. Zabrano go do szpitala, gdzie stwierdzono krwiaka śródczaszkowego i wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej. Życie Anglika udało się uratować, ale w wieku 25 lat był on zmuszony do zakończenia bokserskiej kariery.

Eubank Sr niedawno nawiązał do tamtych wydarzeń na Twitterze, za co został skrytykowany m.in. przez Tysona Fury'ego. 51-latek ze swoich słów się jednak nie wycofuje.

- George wybiera się na głęboką wodę, a Chris to rekin. Sędzia musi uważać na nich obu. Musiałem wspomnieć o tym, co przydarzyło się Blackwellowi. Nie wstydzę się tego. Mówię o tym, bo nie chcę, żeby coś takiego się powtórzyło, a żeby do tego nie doszło, sędzia musi wykonać swoją pracę - oznajmił.

Walka Groves-Eubank odbędzie się wieczorem na gali w Manchesterze. W stawce znajdą się pasy WBA Super oraz IBO w wadze super średniej. Zwycięzca awansuje ponadto do finału turnieju World Boxing Super Series.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Krusher
Data: 17-02-2018 12:47:19 
Nie wygra tego turnieju, Smith go w finale wypunktuje.
 Autor komentarza: Sectoid
Data: 17-02-2018 13:09:07 
Mnie się natomiast wydaje że stary Eubank przypominający żłówia ninja celowo tak mówi
Ażeby wywierać presje na przeciwniku, zasiać ziarno niepewności i pokazać jaki to jego synalek jest niebezpieczny.
Eubanjk senior niewątpliwie z talentem wdał się w ojca ponad to jest mega szybki ale mam nadzieje że Grooves ustrzeli go czymś mocnym i skończy się pajacowanie Juniora zarówno w ringu jak i na konferencjach, bo w ringu jakieś pozerskie tańce odstawia za to na konferencjach często grozi rywalom.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 17-02-2018 13:35:15 
Zapowiada się świetna walka, raczej bardzo wyrównana. Eubank Jr wydaje się być faworytem, ostatnio prezentuje się znakomicie i widać u niego progres, ale trzeba pamiętać, że to zawodnik wywodzący się z wagi średniej, a poza tym Groves walczył z lepszymi rywalami, takimi jak Froch, DeGale czy Badou Jack, więc w żadnym wypadku nie powinien być skreślany.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 17-02-2018 13:47:54 
Trochę przesadza bo młody wcale tak mocno nie bije, wszystkie jego KO to efekt kumulacji ciosów a nie jednego uderzenia. Tak też niestety stało się z Blackwellem. Szybkość i siła młodego dobrze wygląda na worku i tarczy ale w ringu nie przekłada się to na efekt walki.
 Autor komentarza: RobertKubica
Data: 17-02-2018 15:25:20 
Stawiam na Eubanka ale życze sobie walki podobnej do Julio Chavez Jr vs Sergio Martinez
 Autor komentarza: koster22
Data: 17-02-2018 16:31:02 
@teanshin
dla Blackwella byloby lepiej gdyby przyjal mocny cios i przegral, a tak przez cala walke zbieral na glowe. Mowisz, ze jego szybkosc i sila wyglada dobrze w gymie? On ma szybkosc i technike, mocny cios sie przydaje ale jemu nie jest niezbedny zeby wygrywac.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 17-02-2018 17:38:11 
Eubank zapomniał o tym, że sędzia musi tez uważać, żeby nie było jak z Gutknechtem, który po walce z Grovesem jest inwalidą w fatalnym stanie.
 Autor komentarza: Kasandr
Data: 17-02-2018 22:47:02 
Stary Eubank też kogoś poważnie uszkodził więc jakaś trauma w nim została.Poza tym ringowi są jak dupa od srania aby chronić zawodnika.
Czy jest też to efekt wojny psychologicznej? Na pewno tak, taki jest ten biznes.
Co do samej walki to przewiduję zwycięstwo Ebanka w drugiej połowie walki.Osobiście widzę w nim duży potencjał.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.