EUBANK JR. : NAROŻNIK GROVESA POWINIEN MIEĆ PRZYGOTOWANY RĘCZNIK

Rafał Olszewski, ringnews24.com

2018-02-14

Chris Eubank Jr. (26-1 20 KO) mistrz federacji IBO, i George Groves (27-3 20 KO) mistrz federacji WBA w wadze super średniej, już w najbliższą sobotę zmierzą się w półfinale turnieju World Boxing Super Series w Manchesterze.

Na wczorajszej konferencji prasowej pięściarze mieli ostatnią okazję wymienić zdania przed pojedynkiem.

- Byłem już wcześniej angażowany w wielkie walki i dużo się w ten sposób nauczyłem, to będzie ogromna walka, ale nie największa jaką miałem do tej pory. Jestem w życiowej formie, na pewno w najlepszej w jakiej byłem od początku kariery. Jestem w pełni przygotowany, aby wyjść i zabrać pas z powrotem w dobrym stylu - powiedział Groves.

- Wiele poświęciłem, aby się tu znaleźć. Pożądanie to rzecz, której zawsze miałem pod dostatkiem. Zaczynałem od najniższych schodków a teraz jestem na szczycie i się tym cieszę, nie spuszczę oczu z mojego celu. Jestem rozstawiony z jedynką i wygram ten turniej, wygram go w dobrym stylu. Zacząłem w zeszłym roku a będę kontynuował już w tym tygodniu, jestem gotowy, mam nadzieję, że on też - podsumował.

- To co mnie motywuje to bycie światowym numerem jeden w super średniej. To moja scena i mój czas, moja okazja na pokazanie wszystkim, że to co mówiłem to prawda, czas udowodnić niedowiarkom i klawiaturowym wojownikom, że się mylili. Marzyłem o tym, odkąd skończyłem 14 lat. Dwóch najlepszych super średnich na świecie kładzie na szalę wszystko i ja wychodzę jako zwycięzca, to moja motywacja - powiedział natomiast Chris Eubank Jr.

- Gadanie już się skończyło, teraz pozostaje tylko wejść do ringu i wykonać pracę, ja to zrobię, ale myślę, że George nie jest w pełni zaangażowany, aby dać z siebie wszystko i wygrać. Nie da rady powstrzymać mnie w żaden sposób. Jedyną rzeczą jaką może martwić się trener Grovesa to aby mieć ręcznik w pogotowiu.