MARIUSZ KONIECZYŃSKI: ŚWIETNY KLIMAT DLA BOKSU W DZIERŻONIOWIE

Redakcja, Informacja prasowa

2018-02-14

- W Dzierżoniowie jest świetny klimat dla boksu, kibice znają się doskonale na pięściarstwie, a my chętnie tu wracamy z kolejnym widowiskiem sportowym - mówi prezes Tymex Boxing Promotion, Mariusz Konieczyński, przed galą "Próba Ognia", która odbędzie się 24 marca w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Strumykowej 1.

W walce wieczoru wystąpi jeden z liderów grupy - Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO), Międzynarodowy Mistrz Polski i były Młodzieżowy Mistrz Świata WBO w wadze półciężkiej. W swoim jubileuszowym dwudziestym pojedynku na zawodowych ringach spotka się z Andrzejem Sołdrą (14-5-1, 7 KO).

- Robert notowany jest w czołówce rankingów dwóch wielkich światowych federacji – na 12. miejscu w World Boxing Organization i 14. w International Boxing Federation. Te osiągnięcia cieszą, rozwija się i idzie w dobrym kierunku. Ale wciąż musi dużo się uczyć i zdobywać doświadczenie, bo w przeciwieństwie do wielu rywali nie miał długiej kariery amatorskiej – mówi główny szef Tymexu odpowiedzialny za sprawy sportowe, Mariusz Grabowski.

Organizatorzy znów spodziewają się kompletu publiczności w Dzierżoniowie. Dolny Śląsk to wyjątkowe miejsce na polskiej mapie bokserskiej. Nigdy nie brakowało tu wybitnych zawodników i trenerów, a kluby odnosiły sukcesy w krajowej rywalizacji.

- Bardzo dobrze układa się nam współpraca z burmistrzem Dariuszem Kucharskim i Radą Miasta. W Dzierżoniowie jest świetny klimat dla boksu i całego ogólnie rozumianego sportu. Stworzone zostały także warunki do rozwoju przemysłu. Widać, że miasto prężnie działa, jest coraz więcej firm i region rośnie w siłę. Bliskość Gór Sowich sprawia, że każdy kibic pięściarstwa znajdzie coś dla siebie, bo wiec poza emocjami sportowymi, warto zwrócić uwagę na możliwość aktywnego wypoczynku. Dla nas, osób związanych z boksem zawodowym, to świetne miejsce do organizacji kolejnych gal – powiedział Mariusz Konieczyński.

Innym wydarzeniem tej gali będzie kolejny pojedynek celującego w pas mistrza Europy Michała Żeromińskiego (13-3-1, 1 KO) oraz trenujących regularnie w Dzierżoniowskim Klubie Bokserskim z Piotrem WilczewskimMichała Leśniaka (7-1-1, 2 KO) oraz Mateusza Rzadkosza (6-0-1, 2 KO).

Niespodzianką dla fanów ma być powrót do boksu po dwuletniej przerwie i jednocześnie debiut w grupie Łukasza Maćca (23-3-1, 5 KO). To zawodnik, który w Nowym Jorku wygrał z Amerykaninem Jeremy Ramosem, a wcześniej zdobył pas Międzynarodowego Mistrza Polski kategorii półśredniej pokonując Lanardo Tynera. Był też pretendentem do pasa Unii Europejskiej.

Konferencja prasowa przed galą w Dzierżoniowie odbędzie się 21 lutego w Klubie Muzycznym HiLife w Dzierżoniowie, ul. Batalionów Chłopskich 19A o godzinie 13:00.