PROMOTOROM LINARESA NIE PASUJE TERMIN WALKI Z ŁOMACZENKĄ

Steve Kim, boxingscene.com

2018-02-14

Grupa Golden Boy Promotions, która reprezentuje Jorge Linaresa (44-3, 27 KO), nie zgadza się, by do walki Wenezuelczyka z Wasylem Łomaczenką (10-1, 8 KO) doszło 12 maja.

Termin ten zaproponowała promująca Ukraińca stajnia Top Rank.

- Pierwszy skontaktował się ze mną [wiceprezydent Top Rank] Carl Moretti. Miałem nadzieję, że to Bob Arum i że zaprosi nas do swojego domu na te swoje słynny kanapki. Ale w porządku, Carl to mój przyjaciel. Pierwsza rzecz, o jaką go zapytałem, to data. Powiedział, że myślą o 12 maja, ale nam to nie pasuje. Możemy boksować w dowolnym innym terminie, jednak ten odpada. Mamy już plany na 12 maja - oświadczył Eric Gomez, prezydent GBP.

Tego dnia telewizja HBO prawdopodobnie wyemituje powtórkę potyczki rewanżowej pomiędzy Giennadijem Gołowkinem (37-0-1, 33 KO) a Saulem Alvarezem (49-1-2, 34 KO), którą tydzień wcześniej będzie transmitować w systemie PPV. Wraz z powtórką ma zostać pokazana walka na żywo, ale nie wiadomo jeszcze jaka.

Gomez proponuje, aby pojedynek Łomaczenko-Linares zorganizować w innym majowym terminie lub w czerwcu. Jeśli nie będzie to z kolei pasować Top Rank, Linares pójdzie prawdopodobnie inną drogą.

- Latem Linares będzie chciał walczyć z Miguelem Angelem Garcią. Jeśli będzie możliwość zrobienia tego pojedynku, to będziemy musieli to rozważyć - oświadczył Gomez.