WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 5 LUTEGO 2018

Nic tak nie porywa kibiców jak pięściarze wagi ciężkiej. Teraz więc skrót wiadomości ze świata królewskiej kategorii.

Dereck Chisora (27-8, 19 KO) wróci w marcu z nieznanym jeszcze, prawdopodobnie słabszym rywalem. To ma być pojedynek dla podtrzymania aktywności przed dużo poważniejszym wyzwaniem w lecie.

Daniel Dubois (6-0, 6 KO), który ma przynajmniej powtórzyć sukcesy Chisory, siódmy zawodowy pojedynek stoczy 24 lutego w Londynie. W pierwszej obronie brytyjskiego pasa skrzyżuje rękawice z niepokonanym DL Jonesem (8-0-1).

Młody i obiecujący Bachodir Żalolow nowym, ciekawym zawodowcem. Blisko dwumetrowy (198cm) Uzbek w 2015 roku sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Świata, a rok później podczas igrzysk w Rio odpadł w ćwierćfinale wagi super ciężkiej. Ma dopiero 23 lata i powinien liczyć się w stawce po kilkunastu walkach. Póki co podpisał kontrakt z mało dotąd znaną grupą Fight Promotions.

Mocno bijący, choć chyba trochę zbyt ciężki Nick Webb (12-0, 10 KO) powrócił po jedenastu miesiącach przerwy efektownym nokautem w drugiej rundzie nad Ante Verunicą (3-5-1, 1 KO).

Tom Schwarz (20-0, 13 KO) nie doczekał się walki z Marcinem Siwym. Wybrano mu więc innego przeciwnika. Niejaki Samir Nebo (10-2-1, 10 KO) poległ w połowie czwartej odsłony. Schwarz jest notowany na szóstym miejscu w rankingu federacji WBO.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.