WARD: BOKS NIE POZWALA OT TAK ODEJŚĆ

Redakcja, fighthype.com

2018-01-27

Andre Ward (32-0, 16 KO) niczego nie potwierdza i niczemu nie zaprzecza. Od kilku dni trwają spekulacje, czy Amerykanin wróci do boksu i w jakiej wadze.

Początek tym dyskusjom dał sam 33-latek, który napisał na Twitterze, że waży 199 funtów i szykuje "coś wyjątkowego". W wywiadzie udzielonym portalowi fighthype.com Ward nie potwierdził oficjalnie, że wraca, ale z jego wypowiedzi wynika, że bierze taką możliwość pod uwagę.

- Boks nie pozwala ci ot tak sobie odejść, wystarczy popatrzeć na historię tego sportu. Nie da się odejść w stronę zachodzącego słońca, kiedy masz coś jeszcze w baku. Boks do ciebie mówi: "Zobaczymy, na ile szczere było to twoje przejście na emeryturę. Co myślisz na przykład o tej propozycji?". Albo jakiś zawodnik staje przed kamerą i wprost wywołuje moje nazwisko. Zobaczymy więc, co się wydarzy - powiedział.

- Powiem tak - pozostawanie w stanie gotowości leży w mojej naturze. Nie mam żadnych konkretnych planów, nie planuję powrotu, ale zawsze jestem w gotowości. To moja natura. Trenuję od 23 lat i nie miałem w tym okresie wiele czasu na odpoczynek. Nie mogę ot tak się od tego wszystkiego odłączyć. Będę gotowy. Mam dwóch nastoletnich synów, choćby dla nich muszę być w formie. Od czasu do czasu próbują mu przetestować, sprawdzić, w jakim sami znajdują się miejscu. Pokazuję im, że nie są jeszcze gotowi. Ale też próbuję ich zachęcać, nie mówię tylko, że mają ciężko pracować i pozostać skupieni, pracuję razem z nimi - dodał.

Ward po raz ostatni boksował 17 czerwca 2017 roku. Pokonał wtedy po raz drugi Siergieja Kowaliowa i obronił pasy IBF, WBA Super oraz WBO w wadze półciężkiej. O przejściu na emeryturę poinformował we wrześniu.