MALIGNAGGI: JAK DOBRY JEST ORTIZ BEZ DOPINGU?

Wygląda na to, że 3 marca w Nowym Jorku w końcu dojdzie do wyczekiwanej potyczki Deontay'a Wildera (39-0, 38 KO) z Luisem Ortizem (28-0, 24 KO). Poproszony o komentarz na ten temat został były dwukrotny mistrz świata, a obecnie ekspert telewizji Showtime Paul Malignaggi (36-8, 7 KO). Co myśli o tej potyczce "Magic Man"?

Początkowo do walki Wilder-Ortiz miało dojść 4 listopada, ale wówczas "King Kong" wpadł na dopingu. Wcześniej w organizmie kubańskiego pięściarza niedozwolone środki wykryto również po walce z Latefeem Kayode z 2014 roku. Malignaggi zastanawia się, jak 38-latek będzie prezentował się między linami bez dodatkowego wspomagania.

- Zastanawiam się nad jedną rzeczą. I nie chodzi tu o to, jakim on jest wielkim gorylem. Czy Ortiz bez dopingu będzie równie dobry? Wydaje się, że wiele jego siły pochodziło ze wspomagania - mówi Malignaggi.

- Gość wpadł na dopingu dwa razy i w końcu musi nadejść moment, w którym zaczynasz się zastanawiać, jaki jest dobry, kiedy jest czysty. Nie wiemy tak naprawdę, ile walk Ortiz stoczył bez zażywania niedozwolonych środków. Prawdopodobnie koksował dość często - dodaje "Magic Man".

Amerykanin docenia jednak starą, kubańską szkołę boksu i jest przekonany, że bez względu na wszystko 3 marca na Brooklynie Deontay'a Wildera czeka niezwykle trudna przeprawa.

- Ortiz pochodzi z naprawdę wspaniałej, kubańskiej szkoły boksu. Nie ma Kubańczyków, którzy nie potrafią walczyć. To bardzo utalentowani i świetnie wyszkoleni zawodnicy. Dlatego też szans Ortiza nie należy bagatelizować. Pytam tylko, czy on bez wspomagania nadal będzie tak dobry. Pamiętam jego nokaut chociażby na Bryancie Jenningsie, ale nie jestem pewien, czy on wtedy był czysty - zastanawia się Paul Malignaggi.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 23-01-2018 21:42:45 
Ojjj, za 3..2..1.. Malignaggi ogłoszony rasistą za porównanie Ortiza do goryla!
 Autor komentarza: matd
Data: 23-01-2018 21:43:09 
Wilder jest za to tak czysty i olśniewająco biały jak Morgan Freeman w "Bruce Wszechmogacy" XD
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 23-01-2018 21:51:23 
Up
Dobre. Malignaggi ma po części rację. Niestety boks to nie jest uczciwy sport. Podejrzewam że do równie dużej ilości walk na koksie wyszedł co Ortiz Wilder ale jego nikt po prostu nie złapał z różnych przyczyn.
Bardzo możliwe że przeoczenie ekipy Luisa zostało celowo wykorzystane żeby go "wypłoszyć" by niczego nie brał przed walką tym samym jeszcze go osłabiając.
W każdym bądź razie w szaloną odwagę Wildera bez żadnych pobocznych aspektów nie wierzę. Myślę że ta walka to wypadkowa przecieków o słabnącej formie Ortiza plus naciski Hearna i telewizji.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 23-01-2018 22:02:00 
Ortiz i tak coś będzie brał przed tą walką tyle że coś legalnego tak samo jak Wilder.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 23-01-2018 22:25:34 
opcji jest mnostwo, prawdy sie nigdy nie dowiemy. 1. moze ortiz to koksiarz, 2. moze to faktycznie nie uwaga (prochy na cisnienien? xdd to moze jeszcze aspiryne ma wpisywac do listy), 3. moze team wildera obsral zbroje, 4. moze team wildera byl na jakims etapie rozmow z Hearnem - czy to w sprawie walki z AJ czy Whytem, 5. moze Hearn nadal ma jakies kontakty/kontrakty z Ortizem i celowo zagrali "koks", ktory pozniej okazal sie nie byc koksem w celu przeciagniecia teamu Wildera. W tym biznesie pozywka dla odbiorcow jest porownywalna do polityki w PL - czy to TVP czy to TVN i tak prawdy Ci nie powie ;p. Kazdy wierzy w swój X. Jaka jest prawda ? nie wiem, mam tylko nadzieje że będzie dochodzilo do dobrych walk w odpowiednim momencie.
 Autor komentarza: Daihacu
Data: 23-01-2018 22:31:30 
Też mi się wydaje,że Ortiz bez Koksu nie ma ciosu i jest wolny jak pokazał w ostatniej walce.
 Autor komentarza: DTOsman
Data: 23-01-2018 22:34:32 
"Malignaggi ogłoszony rasistą za porównanie Ortiza do goryla!"

Wątpie skorgo gość ma ksywkę King Kong
 Autor komentarza: Jarek1985
Data: 24-01-2018 01:37:01 
łoooo i kundel przestał ciautac :))) juz miałem pisac zeby ci kto wody do budy przyniósł bo mi sie cie szkoda zrobiło zes taki głupi :)))
 Autor komentarza: Mgrinz
Data: 24-01-2018 10:16:46 
Zakladajac ze z Martzem walczyl juz bez koksu (a raczej dostajac ostatnia szanse od WBC juz nie ryzykowali), to Ortiz dalej ma cios. Ortiz ma tez wystarczajaco szybkie rece, moze wydawac sie wolny bo porusza sie bez pospiechu taki styl, ale ma przyspieszenie porownywalne do polujacego krokodyla
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 24-01-2018 11:08:41 
A jak dobry jest Bum z Alabamy bez dopingu?
Tego nie dowiemy sie nigdy, bo z Suleimanem makowca wpierdala.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 24-01-2018 11:41:18 
Potrzeba nam więcej takich głębokich analiz, jak PanaJankaTygrysa. Dzięki nim warto przychodzić na Org-a.
 Autor komentarza: VitaliQuitschko
Data: 24-01-2018 12:45:40 
Gość podnieca się "prime" Gołotą, którego Wilder gdyby chciał, wyrzucił z ringu w ciągu minuty.
 Autor komentarza: Miro
Data: 24-01-2018 14:46:47 
Mgrinz

też to zauważam , zresztą i inny Kubańczyk Solis w niektórych swoich walkach pokazywał to przyspieszenie i szybkie ręce. Ja żałuję jednego z przeszłości, że nie przeszedł na zawodostwo i nigdy nie dane było zmierzyć się kubańskiemu mistrzowi amatorowi Teofilo Stevensonowi z Alim, Frazierem czy Foremanem.Pamiętam , że Stevenson miał ciężkie łapy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.